UA / RU
Підтримати ZN.ua

Цей рік може виявитися ще важчим для міжнародного туризму, ніж 2020-й — The Economist 

На тлі появи нових штамів COVID-19 надії на відновлення туристичної галузі зникають.

Якби індустрію туризму представляв мандрівник, він сидів би аеропорту і дивився на розклад рейсів, де постійно писалося б: «Затримується» та «Скасовано». На початку цього року, коли кампанії вакцинації проти COVID-19 почали впроваджуватися в багатих країнах, відродження глобального туризму стало привабливою перспективою. Потім з’явився варіант коронавірусу Delta, який змусив країни знову посилити карантинні обмеження та змінити правила в’їзду. Сьогодні, незважаючи на те, що Delta продовжує поширювати хаос у Європі та Америці, поява штаму Omicron викликала ще більше заборон на поїздки, що лише погіршило перспективи для туристичної галузі, пише The Economist.

Похмурі настрої були підтверджені Всесвітньою туристичною організацією (UNWTO) ще перед тим, коли можна було оцінити «повний ефект» Omicron.

Для оцінки ситуації потрібні два порівняння. Вимірювання масштабів туристичної галузі відповідно до рівня 2019 року, коли востаннє люди могли вільно подорожувати, показує, наскільки міжнародний туризм зараз «далекий від нормальності».

Порівняння з 2020 роком, коли туризм почав різко занепадати, дає певні надії на відновлення. Однак статистичні дані не вказують на позитивні тенденції.

UNWTO очікує, що кількість міжнародних туристичних рейсів у 2021 році буде на 70-75% нижчою, ніж у 2019 році. Це не надто відрізняється від ситуації, яка спостерігалася минулого року.

Тим часом, за прогнозами, прибутки від туризму досягнуть 700-800 мільярдів доларів, що є незначним покращенням порівняно з 2020 роком.

Дані за перші три квартали року показують, що туристична сфера в Азії постраждала найбільше. Міжнародні подорожі становили лише 5% від рівня 2019 року, порівняно з 16% у 2020 році. Загалом країни Азії повільніше послаблювали карантинні обмеження.

Китай, другий за величиною «туристичний ринок» у світі, тримає свої кордони «на замку», дотримуючись політики повного придушення COVID-19.

Похмура картина і в Європі. Хоча подорожі на у Європі дещо відновилися протягом липня-вересня в порівнянні з тим же періодом минулого року, кількість міжнародних поїздок не змінилася.

Лише в Північній Америці, де протягом перших дев’яти місяців цього року кількість міжнародних поїздок перевищила рівень 2020 року, є надія на позитивні тенденції.

Наступний рік, ймовірно, буде кращим для міжнародного туризму, оскільки, якщо пощастить, карантинні обмеження будуть продовжувати пом’якшуватися і «звільниться» величезний відкладений попит за останні два роки.

Але навряд чи Китай пом’якшить свої правила в 2022 році, побоюючись розв’язати руйнівний спалах коронавірусу, коли він буде проводити зимові Олімпійські ігри і поки Сі Цзіньпін претендує на черговий термін на посаді президента країни.

За даними Всесвітньої ради з подорожей і туризму, багато залежить також від пожвавлення ділових поїздок, на які щороку зазвичай припадає приблизно п’ята частина світових витрат на туризм.

Однак наразі невизначеність залишається у всьому, її створюють такі штами коронавірусу, як Omicron, і нові потенційні варіанти хвороби, які будуть з’являтися далі. Тож цілком ймовірно, що доведеться чекати щонайменше до 2024 року, перш ніж туризм повернеться до рівня, який був до пандемії, резюмує видання.

Читайте також: The Economist прогнозує, що буде з міжнародним туризмом наступного року 

Пандемії не «вмирають» – вони згасають. І це те, чого, ймовірно, варто чекати для пандемії COVID-19 у 2022 році. Однак локальні та сезонні спалахи коронавірусу залишаться, особливо в країнах із хронічно пасивною вакцинацією.

Епідеміологам також потрібно буде стежити за новими варіантами вірусу, які можуть обійти дію вакцин.

Незважаючи на це, у найближчі роки, коли COVID стане ендемічним захворюванням, таким як грип чи звичайна застуда, життя в більшості країн світу, ймовірно, повернеться до відносно нормального стану, прогнозує The Economist.