UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тристоронній договір про вільну торгівлю між Мексикою, США і Канадою вступив в силу

Новий торговий договір між Мексикою, США і Канадою приходить на зміну Північноамериканському угоді про вільну торгівлю (NAFTA).

Тристоронній договір про вільну торгівлю між Мексикою, США і Канадою (USMCA) вступає в силу в середу, 1 липня, повідомляє Білий дім.

"Сьогодні набула чинності угода США-Мексика-Канада (USMCA). Завдяки сміливому керівництву президента Трампа угоду буде означати більш сильне економічне зростання, більше робочих місць для американських робітників і більш справедливу торгівлю для нашої країни", - йдеться в повідомленні Білого дому.

Відзначається, що завдяки новій угоді, що прийшов на зміну північноамериканському договору про вільну торгівлю (NAFTA), американські фермери отримають більше можливостей для експорту своїх товарів. USMCA також зміцнить американське виробництво.

"USMCA - справедливе угоду для американських робітників, яке остаточно переносить наші торгові відносини з Канадою і Мексикою в 21-е століття", - йдеться в заяві.

Новий торговий договір між Мексикою, США і Канадою приходить на зміну Північноамериканському угоді про вільну торгівлю (NAFTA). Це було однією з передвиборних обіцянок президента США Дональда Трампа, який вважає, що NAFTA приносить значно більше вигоди Мексиці і Канаді, ніж його країні.

Новий договір передбачає заходи, що стимулюють виробництво країнами на своїй території автотранспорту. США домоглися більшого доступу для своєї молочної продукції на канадський ринок. Вводяться додаткові правила, що стосуються захисту навколишнього середовища і захисту прав трудящих. Оновлений механізм по захисту інтелектуальної власності. Механізм вирішення спірних торговельних питань, як відзначають американські ЗМІ, схожий на той, який був передбачений ще NAFTA.

Читайте також: Мексика, Бразилія і Чилі вийшли в лідери за темпами поширення коронавірусу

Нагадаємо, що верховний суд США в понеділок відхилив оскарження тарифів введених президентом Дональдом Трампом на імпортовану сталь. Галузева група, яка подала апеляцію до суду, стверджувала, що ключова частина закону, відповідно до якої Трамп ввів тарифи, порушує Конституцію США