Однією з основних тем міністерських зустрічей АСЕАН і Східноазіатського саміту, який відбудеться в столиці Малайзії Куала-Лумпурі 5-6 серпня, стане питання про створення міжнародного трибуналу по збитому над Донбасом малайзійському 3, повідомляє видання "Известия".
За інформацією видання, в Куала-Лумпурі США спробують переконати учасників саміту АСЕАН підтримати ідею створення міжнародного трибуналу.
АСЕАН (Асоціація держав Південно-Східної Азії) є міжурядовою організацією, яка була створена в 1967 році. Основними цілями організації є прискорення економічного зростання, соціального прогресу та культурного розвитку, а також сприяння миру і безпеці в регіоні.
На сьогоднішній день в АСЕАН входять 10 країн: Індонезія, Малайзія, Сінгапур, Таїланд, Філіппіни, Бруней-Даруссалам, В'єтнам, Лаос, М'янма і Камбоджа.
29 липня, Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.
Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.
Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.
Подібну заяву зробила офіційний представник МЗС України Мар'яна Беца, повідомивши, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" мають "план Б" на випадок провалу.