UA / RU
Підтримати ZN.ua

Три країни виключені з "чорного списку" офшорів

У списку залишилося 9 країн

Рада Європи виключила Сейшели, Домініку й Ангілья з списку країн, які не бажають співпрацювати з Європейським Союзом у сфері податкової звітності. Про це повідомляється в прес-релізі Ради Європи, пише Liga.net.

У "чорному списку" залишаються дев'ять юрисдикцій: Американське Самоа, Фіджі, Гуам, Палау, Панама, Самоа, Тринідад і Тобаго, Віргінські острови США і Вануату.

Водночас, Сейшели, Домініка й Ангілья тепер включені в так званий сірий список країн, які поки не дотримуються всіх міжнародних податкових стандартів, але взяли на себе зобов'язання впроваджувати принципи належного податкового управління.

В "сірий список" також додані Коста-Ріка, Гонконг, Малайзія, Північна Македонія, Катар і Уругвай.

При цьому з нього виключені Австралія, Есвантіні та Мальдіви, які провели всі необхідні податкові реформи.

В "сірому списку" залишилася Туреччина, яка взяла в лютому поточного року зобов'язання налагодити автоматичний обмін податковою інформацією з країнами-членами ЄС, але поки не досягли значного прогресу.

Читайте також: Медведчук «підставив» під арешт дешеву яхту, а дорогу п’ятипалубну сховав у нових офшорах – «Слідство.Інфо»

Вперше Рада Європи склала "чорний список" офшорів в грудні 2017 року і в нього входило 17 юрисдикцій. Список переглянули в березні 2019 року, а після цього його почали переглядати двічі на рік.

В ЄС постійно моніторять близько 70 юрисдикцій. Як відзначають в Раді Європи, вже 49 країн провели необхідні податкові реформи, щоб відповідати критеріям ЄС.

По відношенню до юрисдикцій з "чорного списку" можливе застосування санкцій, зокрема, заборона на отримання грантів ЄС і фінансування програм з коштів Євросоюзу.

Раніше ми повідомляли, що уряд затвердив план боротьби з виведенням грошей в офшори.