UA / RU
Підтримати ZN.ua

Три дози Pfizer/BioNTech здатні нейтралізувати штам «Омікрон» – дослідження компаній

Компанії заявили, що працюють над вакциною проти «Омікрону». 

Підприємства Pfizer Inc. і BioNTech в результаті досліджень заявили, що дві дози їхньої вакцини проти коронавірусу не забезпечують достатнього захисту від «Омікрону», проте третя доза здатна нейтралізувати новий штам, передає CNN. Водночас у компанії стверджують, що їхній препарат все одно захищає від тяжкого перебігу хвороби.

Відповідно до дослідження, у зразках сироватки крові людей із двома дозами вакцини Pfizer/BioNTech у середньому більш ніж у 25 разів спостерігалося зниження здатності нейтралізувати штам «Омікрон».

«Хоча дві дози вакцини можуть, як і раніше, забезпечувати захист від важкого захворювання, викликаного штамом «Омікрон», з цих попередніх даних ясно, що захист покращується за допомогою третьої дози нашої вакцини… Забезпечення повної вакцинації якомога більшої кількості людей за допомогою перших двох серій доз ревакцинації залишається найкращим способом запобігання розповсюдженню COVID-19», – зазначив у своїй заяві гендиректор Pfizer Альберт Бурла.

Вказано, що у дослідженнях використовувалася сироватка крові людей, які отримали дві або три дози вакцини Pfizer/BioNTech. Сироватку брали у людей через три тижні після того, як вони зробили друге щеплення, або через місяць після третьої дози.

У компаніях Pfizer і BioNTech заявили, що продовжують розробляти специфічну вакцину проти «Омікрону» і, за необхідності, вона буде доступна до березня.

Читайте також: Бустерні щеплення проти COVID-19 будуть потрібні в "найближчі кілька років" – Pfizer

Південноафриканські вчені провели дослідження, згідно з яким, антитіла людей, які вакцинувалися або природно інфікувалися коронавірусом, були значно дієвішими проти «Омікрону». Вказано, що здатність вислизати від вакцини у «Омікрону» в 5-10 разів краща, ніж у штаму «Бета», також вперше виявленого в ПАР.

Що стосується безпосередньо вакцини Pfizer, то у людей з обома дозами препарату здатність їх антитіл нейтралізувати «Омікрон» була нижчою від 20 до 40 разів у порівнянні з вихідним варіантом коронавірусу. При цьому наголошувалося, що дослідження було дуже обмеженим, оскільки його проводили на вірусі штаму «Омікрон», вирощеному в лабораторії. Тести проводилися на зразках крові лише 12 вакцинованих людей.

У ВООЗ уже відповіли на результати дослідження. Там заявили, що створені проти коронавірусу вакцини, як і раніше, повинні захищати від тяжкого перебігу хвороби людей, які інфікувалися штамом «Омікрон».