"Транснафта" і "Роснафта" з запізненням в 14 годин повідомили про розгерметизацію трубопроводу, що призвела до витоку нафти і багаторазово занизили масштаб розливу, повідомляє WWF Росії.
Організація має інформацію, що розлив стався близько 01:30 24 грудня, а в державні служби та ЗМІ інформація потрапила лише близько 15:30 того ж дня.
Також радник президента "Транснафти" Ігор Дьомін повідомив агентству РБК, що в результаті розгерметизації вилилося 8,4 куб. м нафти. Наявна у WWF інформація про площу і характер забруднення в акваторії свідчить про те, що обсяг розливу на 2 порядки більший і за попередніми оцінками сягає 500-700 тонн.
Екологічна катастрофа призвела до забруднення 15 км чорноморського узбережжя, наголошується в повідомленні.
"Дії "Роснафти" і "Транснафти" в перші години після аварії повторюють застарілу проблему галузі - несвоєчасне оповіщення відповідних служб і заниження масштабів розливу. А це ключові фактори, що визначають ефективність реагування", - заявив керівник програми з екологічної політики ПЕК WWF Росії Олексій Книжников.
Чорноморське узбережжя є місцем масової зимівлі водоплавних і навколоводних птахів та нафторозлив несе реальну загрозу їх загибелі, відзначають в WWF
"В даний час ми оцінюємо ситуацію з погляду необхідності порятунку птахів", -повідомив Книжников.
WWF Росії звернувся в Інженерно-технологічний центр "Сканекс" для отримання оперативної супутникової інформації, щоб уточнити масштаби забруднення та його динаміку. Державні служби охорони природи країни такою системою не володіють.
Раніше сьогодні в Туапсе ввели режим надзвичайної ситуації через розлив нафти, передає портал органів влади Краснодарського краю. Ліквідацією забруднення займаються близько 330 людей та десятки одиниць техніки.
"Роботи в морі ускладнює шторм - хвиля зараз сягає двох-трьох метрів", - заявив глава Туапсинського району Володимир Либанєв.