UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гендерна ідеологія VS релігійні переконання: яке рішення виніс суд США після резонансного скандалу в школі

У п'ятницю апеляційний суд США постановив, що середня школа Індіани не порушила закон, змусивши вчителя музики звільнитися після того, як він з релігійних міркувань відмовився використовувати імена, якими їх просили називати учні з гендерною дисфорією, т.зв. трансгендери. Інцидент в вищезгаданому штаті описує Reuters

Читайте також: Захисники прав трансгендерних людей опублікували адресу Роулінг, письменниця заявила про погрози

"Права вчителя, Джона Клюге, проявляти свої релігійні переконання були переважені потенційними порушеннями, які його поведінка могла мати на навчальне середовищіе в середній школі Браунсбурга в передмісті Індіанаполіса", - йдеться в заяві 7-го окружного апеляційного суду США в Чикаго.

Клюге сказав, що його християнські релігійні переконання забороняють йому дотримуватися шкільної політики, яка вимагає від викладачів використання імен та займенників, яким віддають перевагу учні-трансгендери.

Спочатку школа дозволила Клюге називати студентів їхніми прізвищами, але відмовилася після отримання скарг від студентів і викладачів. Він сказав, що подав у відставку в 2018 році після того, як його попередили, що звільнять.

Читайте також: Розстріл дітей у християнській школі в США: нові деталі про злочинницю

У 2019 році Клюге подав до суду на шкільний округ, звинувативши його в порушенні федерального закону, який забороняє дискримінацію на робочому місці на релігійному грунті. Він домагався повернення своєї роботи та відшкодування.

Клюге представляє консервативна християнська юридична група «Альянс на захист свободи». Рорі Грей, юрист групи, сказав, що рішення 7-го округу показує, чому Верховний суд повинен встановити стандарт для співпраці з людьми, які мають певні релігійні переконання.

Юристи школи не відповіли на запит про коментарі.

Федеральний закон вимагає від роботодавців враховувати релігійні переконання працівників лише в тому випадку, якщо це не завдасть їм надмірних труднощів.

Клюге у своєму позові стверджував, що дозвіл називати учнів на прізвища не створить тягаря для школи.

7-й округ у п’ятницю не погодився, залишивши в силі постанову федерального судді Індіани, яка відхилила справу.

«Практика Клюге використовувати тільки прізвища стигматизувала студентів-трансгендерів і завдала їм явної емоційної шкоди», — вважає окружний суддя Ілана Ровнер.

Читайте також: Актриса Еллен Пейдж здійснила камінг-аут як трансгендерний чоловік

У своїй окремій думці окружний суддя Майкл Бреннан сказав, що незрозуміло, чи могла школа пом’якшити будь-які перешкоди, спричинені поведінкою Клюге, і що журі має вирішити, чи були порушені його права.