UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп заявив про прогрес у переговорах щодо Нагірного Карабаху

США запропонували своє посередництво після того, як обидва перемир'я, укладені за підтримки Росії, були порушені.

Президент США Дональд Трамп повідомив про прогрес у переговорах з Вірменією і Азербайджаном щодо Нагірного Карабаху. Відповідну заяву він зробив після того, як держсекретар Майк Помпео черзі зустрівся з керывниками МЗС двох країн.

«Подивимося, що станеться, ми зараз бачимо по-справжньому великий прогрес», - сказав Трамп журналістам 23 жовтня.

Репортер Майкл Кроулі з преспулу Білого дому повідомив, що президент розповів про свою «залученість» у переговорний процес. Але не став уточнювати, чи спілкувався він з керівниками Вірменії та Азербайджану цієї п'ятниці.

Помпео перед переговорами дав журналістам зрозуміти, що не чекає від переговорів серйозного дипломатичного прориву.

США запропонували свої послуги медіатора в переговорах між Вірменією і Азербайджаном після того, як домовленості про перемир'я, досягнуті за посередництва Росії, двічі зривалися.

Читайте також: Американський генерал застеріг від можливого введення російських миротворців у Нагірний Карабах

Уранці 27 вересня карабахський конфлікт спалахнув з новою силою. Сторони конфлікту - Вірменія і Азербайджан - звинуватили один одного в наступальних діях і ракетний обстріл житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

Обидві держави оголосили військовий стан, а Вірменія - ще і загальну мобілізацію.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Нагорний Карабах і сім прилеглих до нього районів - 20% території Азербайджану - знаходяться під окупацією збройних сил Вірменії. У травні 1994 року сторони досягли режиму припинення вогню. Територіальний конфлікт не врегульовано досі.

Баку почало наступ в Нагірному Карабаху, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабаху, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення» і «Позиційні бої не місцевіого  значення».