UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп все ще зберігає контроль над республіканцями — The Guardian

Колишній президент США розраховує на своє «політичне повернення».

У США Республіканська партія постраждала від своєї ж влади. Керівництво партії фактично не підтримувало ідею притягнути колишнього президента Дональда Трампа до відповідальності за його "злочини та проступки", дику політику, жорстокість та заклики до насилля. Нещодавно Трамп виступив на конференції республіканців-консерваторів, де вкотре нагадав, що його перемогу вкрали демократи і допустив свою участь у наступних виборах президента США, пише британська газета The Guardian.

Виборцям довелося дочекатися, поки республіканці Сенату відмовляться засудити Трампа за порушення, перш ніж їхній лідер Мітч Макконнелл скаже правду. На вихідних Трамп заявив, що Макконнелл та інші республіканці будуть відповідати за свою "нелояльність". У своїй промові на конференції Трамп знову розкритикував Білий дім нового президента Джо Байдена. Але більшу частину критики Трамп адресував тим республіканцям, які проголосували за імпічмент і критикували його дії.

Трамп радикалізував основу своєї партії до тривожної міри, змінивши погляд республіканців на світ, їхні моделі мислення та системи цінностей. У своїй статті професор Гері Якобсон з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго пише, що республіканські політики, які прихильно ставилися до екс-президента, "ставлять захист власного майбутнього вище за турботу про колективне майбутнє цілої партії, якщо відданість Трампу буде залишатися її визначальною ознакою”.

На національному рівні Трамп програв вибори. Можливо, республіканцям дійсно було б краще без нього. Опитування показують, що більшість американців підтримують засудження Трампа та заборону йому обіймати посаду президента в майбутньому. Але колишній американський лідер все ще має владу над республіканцями.

Нещодавнє опитування Американського інституту підприємств показало, що 79% республіканців ставляться до Трампа прихильно; дві третини навіть погодились із його переконанням, що перемога Джо Байдена була незаконною, більшість "підтримує використання сили як способу зупинити занепад традиційного американського способу життя" і майже третина вірить у теорію змови QAnon.

Трампу неабияк допомагали «праві» засоби масової інформації, які торгують надуманими альтернативами небажаним істинам. Але управління державою стає майже неможливим без дотримання правди. Потенційні наступники Трампа, швидше за все, будуть опиратися на популістську інформацію, спрямовану на зміцнення підтримки прихильників. Вони будуть намагатися будувати праву політичну партію.

Республіканці не змогли «стримати» Трампа. Багато аналітиків вважають, що шанси Трампа знову балотуватися в президенти та отримати перемогу занадто низькі, але він все ще має значний вплив та прихильників.

Однак, Республіканська партія може змінити свою риторику. Демографічні показники США вказують на більш молоде і різноманітне населення, в той час як трампізм втрачає свою «популярність». Передвиборчі махінації та придушення виборців не є довгостроковою стратегією перемоги. Трамп прагне бути силою всередині партії. Республіканці мають хороші шанси повернути собі Палату і Сенат у 2022 році. Невдача через два роки може означати закінчення повстання Трампа. Перемога може стати початком відродження партії, резюмує видання.

Читайте також: Трамп закликав реформувати систему голосування в країні

Термін президентських повноважень Дональда Трампа закінчився 20 січня. Він відмовився брати участь в інавгурації Джо Байдена і символічно передавати йому владу.

Після штурму Капітолію прихильниками Трампа демократи вдруге оголосили йому імпічмент, але Сенат виправдав експрезидента.