Президент США Дональд Трамп вперше визнав факт, що його син Дональд-молодший зустрічався з росіянкою в у Нью-Йорку перед виборами 2016 року, щоб отримати дискредитуючи данні про конкурента на посаду глави Білого дому Гілларі Клінтон.
"Фейкові новини повідомляють, [із] повним вигадуванням, що мене турбує зустріч мого дивовижного сина, Дональда, в Trump Tower. Це була зустріч для отримання інформації про супротивника, абсолютно законна і це постійно відбувається в політиці. Я не знав про це", - написав Трамп у Twitter.
Така заява Трампа стала реакцією на повідомлення CNN, що його нібито турбують ймовірні наслідки зустрічі Трампа-молодшого з росіянкою Наталією Весельницькою.
"Тепер ми знаємо, чому Дональд Трамп був такий напружений минулого тижня, коли йшлося про Роберта Мюллера – дійшло навіть до того, що він написав у Twitter, буцім генпрокурор мусить закінчити "російське розслідування". Як повідомляють наближені до Білого дому джерела, президент боїться за свого сина, Дона-молодшого. Він переймається тим, що Мюллер може мати на нього", – йшлося в сюжеті CNN.
Зять Трампа Джаред Кушнер, син Дональд Трамп-молодший, і головний представник кампанії Пол Манафорт зустрілися в Trump Tower в Нью-Йорку 9 червня 2016 року з російським адвокатом Наталією Весельницькою, яка пропонувала інформацію від російського уряду.
Член палати представників Сенату демократ Стів Коен вважає, що Дональду Трампу-молодшому і зятю президента Джареду Кушніру спецпрокурор ФБР Роберт Мюллер пред'явить звинувачення у зв'язках з РФ. Саме Мюллер займається розслідуванням втручання Росії у вибори 2016 року.
Колишній адвокат Майкл Коен розповів Трамп заздалегідь знав про зустріч з росіянами, які передали компромат Кремля на Клінтон. Він стверджує, що був присутній в той момент, коли Дональд-молодший розповів батькові про пропозицію росіян зустрітися. Трамп погодився на таку зустріч. Трамп, його син, його адвокати та інші посадові особи адміністрації неодноразово заявляли, що президент не знав про зустріч, поки в липні 2017 року з'явилося повідомлення про це у пресі. Трамп спростував ці звинувачення та після вимагав від генпрокурора Сешнса закрити "російську справу".
У середині липня офіс спецпрокурора Роберта Мюллера розкрив схему злому для втручання у вибори в 2016 році.
13 липня Міністерство юстиції США висунула офіційні звинувачення 12 співробітникам військової розвідки Росії за втручання у вибори президента США в 2016 році. Російських спецслужбістів звинуватили у зломі електронної пошти керівництва Демократичної партії. У ФБР заявили, що наполягатимуть на екстрадиції обвинувачених.
У Росії продовжують заперечувати втручання у вибори президента США.