Президент США Дональд Трамп прокоментував звинувачення на адресу свого колишнього радника і голови передвиборного штабу Пола Манафорта.
За словами американського гаранта, звинувачення стосуються того періоду, коли Манафорт ще не був частиною його команди. Трамп також закликав приділити увагу Гілларі Клінтон і політикам від Демократичної партії.
"Вибачте, але це було багато років тому, перш ніж Пол Манафорт став частиною кампанії Трампа. Але чому брехлива Гілларі і демократи не в центрі уваги?", - написав Трамп на своїй сторінці в Twіter.
Президент США також заперечує будь-які версії про можливу змову з Росією для перемоги на президентських виборах 2016 року.
"Крім того, немає ніякої змови!", - додав гарант.
Сьогодні зранку екс-голова штабу Трампа і політконсультант Януковича Пол Манафорт здався ФБР. Офіційні обвинувачення були висунуті ще в п'ятницю, але у той час федеральний суддя запечатав їх і не розголошував.
Правоохоронні органи США пред'явили Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу обвинувачення по 12 пунктах. Манафорт і Гейтс, зокрема, звинувачуються у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків". Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.
Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало про те, що Манафорт більше 10 років працював на російського олігарха Олега Дерипаску. Їхнє співробітництво стосувалося України, Грузії, Чорногорії та інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".
Раніше повідомлялося про те, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". У матеріалі агентства мова йде про виплати, здійснені у 2007 і 2009 роках.
21 березня, народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії у Киргизстані.