UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп призначив командувача Космічними силами США

США ставлять NASA амбітне завдання - повернути американських космонавтів на Місяць до 2024 року.

Президент США Дональд Трамп призначив командувачем Космічними силами країни генерала ВПС Джона Реймонда, повідомив віце-президент США Майк Пенс.

"Я інформую вас про те, що президент США оголосив сьогодні кандидатуру глави командування Космічних сил. Чотиризірковий генерал ВПС Джон Реймонд очолить командування Космічних сил Сполучених Штатів", - оголосив Майк Пенс.

Він також повідомив у вівторок про те, що США мають намір повернути американців на Місяць до 2024 року "будь-якими можливими засобами".

"Ми будемо першою країною, яка поверне астронавтів на Місяць в 21 столітті", - сказав Пенс, нагадавши, що космічні перегони тривають з 1960-х років. До теперішнього часу тільки дві інші країни здійснювали контрольовані "м'які" посадки на Місяць - колишній Радянський Союз і Китай. У свою чергу NASA розглядає Місяць як ключову сходинку на шляху до можливої пілотованої місії на Марс.

Нагадаємо, 20 лютого президент США підписав документ про створення Космічних сил США.

США висловили бажання створити Космічні війська через погрози Росії і Китаю на початку серпня 2018 року. 8 серпня 2018 року стало відомо, що глава Кремля Володимир Путін представив президенту США Дональду Трампу кілька запитів під час їх особистої зустрічі в Гельсінкі, включаючи нові переговори про контроль над ядерною зброєю і заборону зброї в космосі. Путін висловив зацікавленість у розширенні договору про скорочення ядерних озброєнь і забезпечення "нерозповсюдження зброї в космосі".

Деякі консервативні сенатори попереджали про недовіру пропозицій Путіна з контролю над озброєннями. Вони стверджували, що він прагне перешкодити пріоритетам Трампа модернізувати ядерний арсенал США і створити Космічні сили, військову галузь, яка, за словами президента, забезпечить "американське панування" за межами Землі.

США і Росія є прихильниками Договору по космосу 1967 року, але це забороняє розміщення зброї масового знищення за межами Землі. Вважається, що обидві країни, поряд з Китаєм, працюють над протисупутниковою зброєю та іншими наступальними засобами для нападу на космічні об'єкти.