Президент США Дональд Трамп заявив, що готовий віддати наказ про нанесення ударів по 52 іранських об'єктах, якщо Тегеран спробує атакувати американців, щоб помститися за ліквідацію генерала КВІР Касема Сулеймані.
"Хай це послужить попередженням: якщо Іран завдасть удару по американцям або американських об'єктах, то ми обрали 52 іранські мішені, що символізують 52 заручників, захоплених Іраном багато років тому", - написав американський президент у Twitter у суботу, 4 січня.
Говорячи про заручників, Трамп, очевидно, мав на увазі американських громадян, які були захоплені після штурму посольства США в Тегерані під час Ісламської революції 1979 року. 52 з них перебували в неволі до 1981 року.
"Ми дуже швидко і дуже сильно вдаримо по цих мішенях, по Ірану. США більше не хочуть чути погроз!", - запевнив президент США.
Називати об'єкти, вибрані для атак, він не став. Однак зазначив, що деякі з них "дуже високого рівня" і "важливі для Ірану та іранської культури".
Трамп порадив Тегерану відмовитися від ідеї помститися США за вбитого генерала Сулеймані, підкресливши, що той несе відповідальність за загибель багатьох людей. У тому числі, американців.
"Він був причетний до організації атак на наше посольство і готував атаки в інших місцях. Іран протягом багатьох років був лише джерелом проблем", - підсумував американський президент.
У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам Америки за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".