UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп представив сценарій поетапного зняття карантину у США

Зняття карантину буде відбуватися в три етапи.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп представив план поетапного зняття карантину в країні, введеного через пандемію COVID-19. Про це він повідомив на прес-конференції в Білому домі 16 квітня, передає CNN.

Наголошується, що в першу чергу буде знята частина обмежень з тих районів країни, де нові випадки зараження коронавірусною інфекцією не реєструвалися упродовж останніх семи днів. Це, як зазначив глава Білого дому, 30% території США.

Крім того, за словами Трампа, там обмеження можуть бути зняті вже "завтра". Рішення про зняття карантину на місцях будуть приймати губернатори.

"Якщо їм потрібно залишатися закритими, ми дозволимо їм зробити це. Якщо вони вважають, що настав час знову відкритися, ми надамо їм свободу для виконання цього завдання", - сказав він.

Загалом, зняття обмежень має пройти в три етапи:

Перший етап припускає відкриття ресторанів, барів, спортивних залів та інших громадських місць. При цьому Трамп нагадав, що в цих місцях повинні зберігатися заходи щодо соціального дистанціювання і обмеження "не більше 10 осіб в громадських місцях". На цьому етапі все ще буде заборонено залишати країну без необхідності, проте лікарі вже зможуть проводити планові операції.

На другому етапі відкриються навчальні заклади і буде дозволено збиратися групами до 50 осіб. Можнабуде здійснювати необов'язкові поїздки.

На третьому етапі скасують обмеження для вразливих груп населення при дотриманні норм соціального дистанціювання. Відновити роботу зможуть всі установи.

За словами Трампа, спортивні заходи в США також зможуть відновити свою роботу. Спочатку матчі будуть проводити при порожніх трибунах, потім почнуть пускати обмежену кількість людей і лише після усунення загрози коронавірусу стадіони заповняться повністю.

Читайте також: Трамп погрожує закрити Конгрес США за порушення карантину

Зазначимо, на тлі карантинних обмежень кількість заявок про допомогу через безробіття в США за чотири тижні склало 22 мільйони. За останній тиждень за допомогою звернулися 6,62 млн. Останні дані свідчать про те, що рівень безробіття в даний час становить не менше ніж 17 відсотків - набагато вище 10 відсотків, досягнутих після рецесії, що закінчилася в 2009 році.

Станом на 17 квітня в США зареєстровано 671 151 випадків зараження коронавірусом. 144 243 людини померли через хворобу, 543 999 - одужали.