Попри те, що президент 3 любить покладатися на інтуїцію, до зустрічі з Володимиром Путіним цього тижня йому варто серйозно підготуватися і говорити прямо. Радник президента США з національної безпеки Герберт Макмастер сказав журналістам, що "специфічного порядку денного немає" і президент буде говорити "про що захоче". Але такий підхід надто ризикований.
Про це пише в редакційній статті лояльне до Демократичної партії видання Washington Post.
Хоча дії Путіна в Росії і за її межами неприйнятні, особиста розмова з ним може допомогти уникнути недовіри і непорозумінь, яких насправді дуже багато. Трампу варто відкласти своє відверте захоплення жорсткою поведінкою російського президента і натомість задати йому низку складних питань. Ця зустріч не для того, щоб подружитися, а щоб владнати справи. А порядок денний дуже насищений.
Трамп під час зустрічі не може просто закрити очі на російське втручання у американські вибори у 2016 році. Він повинен дати Путіну зрозуміти, що США не потерплять таку поведінку. Звісно ж, це складне питання для Трампа, який отримав вигоду від російського втручання у виборчий процес. Однак, навіть попри це, президент США під час першої зустрічі з російським лідером не повинен вагатися і бути жорстким. Йому не варто повертати Москві під контроль два маєтки у США, які були конфісковані через використання їх російськими шпигунами.
Щодо України Трамп теж повинен підтвердити американську позицію. Росія анексувала Крим, порушивши міжнародні закони, а також продовжує підживлювати насильство в Донбасі. Американський президент повинен обсолютно чітко дати зрозуміти Путіну, що Вашингтон не відмовиться від санкцій до тих пір, поки всі умови мирних домовленостей не будуть виконані.
Президенти також збираються обговорити війну в Сирії, передусім, заради уникнення прямих зіткнень в близькосхідній країні, хоча цілі Вагингтона і Москви лишаються різними. Трамп повинен хоча б спробувати переконати Путіна, що Башар Асад не повинен очолювати післявоєнний уряд, а вплив Ірану в регіоні теж варто обмежити. Трамп також може підняти на обговорення пропозицію, яку зробив сенатор-демократ Сем Нанн і екс-міністр закордонних справ РФ Ігор Іванов щодо перезавантаження широких прямих контактів між американськими і російськими військовими. Також в інтересах обох країн відновити співпрацю у сфері скорочення ядерних арсеналів.
Навіть у найтемніші часи Холодної війни США і СРСР говорили один з одним. І потреба у такому діалозі не менша зараз. Зустріч у Німеччині, напевне, задовольнить бажання Путіна здаватися світовим лідером, до того ж він може випробувати Трампа на міцність. Путін давно страждає на неправильне розуміння Заходу і Америки. І розмова з ним на пряму може виявитися єдиним способом довести правильні і ретельно підготовлені сигнали.
Раніше експерт американської ради з закордонних справ Стівен Бланк писав на сторінках лояльного до Республіканської партії видання Wall Street Journal, що у Трампа є хороша нагода озброїти Україну, нагадуючи про візит американського президента в Польщу. Озброєння України означало б підтвердження прихильності до політики підтримки вільних народів, які борються проти агресії, яка існує з часів президента Гаррі Трумена. Це зміцнило б лідерство і непохитність США.