UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп не зможе помилувати Манафорта, якщо його засудять у Нью-Йорку - WP

Хоча американський президент дав зрозуміти, що готовий використати своє право дарувати помилування, щоб врятувати своїх родичів і соратників.

Генеральний прокурор Нью-Йорка Ерік Шнайдерман почав співпрацювати зі спеціальним прокурором Департаменту юстиції Робертом Мюллером у справі про фінансові махінації, в яких фігурує 3.

Звісно, справа Шнайдермана на ранній стадії і не виключено, що вона нідо чого не приведе. Але сам факт її існування посилає президенту Дональду Трампу чіткий сигнал: його право дарувати помилування не поширюється на вироки на рівні штатів.

Про це пише лояльне до Демократичної партії видання Washington Post, додаючи, що якщо Манафорту чи будь-кому іншому висунуть звинувачення чи засудять за законами штату Нью-Йорк, президент США не зможе нічого зробити. Адже його право давати відстрочку на відбуття покарання чи дарувати помилування "стосується лише порушень проти США", про що говорить стаття 2 розліду 2 американської конституції.

Видання зауважує, що інтерес генпрокурора Шнайдермана до Манафорта нікого не дивує. Але той факт, що він почав співпрацювати з Мюллером, звертає на себе увагу критиків Трампа через проблему з помилуваннями. Президент США нещодавно у одному з повідомлень у Twitter написав, що має "повне право милувати" своїх соратників, родичів і навіть самого себе. Те, що він помилував колишнього шерифа Марікопи Джо Арпайо, стало для багатьох сильним сигналом про готовність президента США використовувати владу дарувати помилування, коли йому заманеться.

Раніше повідомлялося, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" Партії регіонів. Як зазначалося в матеріалі агентства, мова йде про виплати, здійснені в 2007 і 2009 роках.

21 березня, народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" Партії регіонів. На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії в Киргизстані.

26 липня агенти ФБР обшукали будинок Манафорта у місті Олександрія. Як повідомляє Washington post, вони прийшли без попередження з дозволом на обшук щоб вилучити документи та інші матеріали у межах справи про втручання Росії у вибори США. Агенти ФБР, які співпрацюють зі спеціальним радником Департаменту юстиції Робертом Мюллером, покинули будинок Манафорта з різними записами і документами.