В останні місяці перед проведенням саміту "великої сімки" у Біарріце президент США Дональд Трамп висловлював відверте невдоволення у зв'язку з необхідністю його відвідування, 23 серпня повідомив американський телеканал CNN із посиланням на власні джерела.
"Трамп... заявляв помічникам, що не розуміє, навіщо йому взагалі бути на саміті G7", – йдеться у повідомленні телеканалу.
Найбільш дратівливими для Трампа стали питання екології, які будуть обговорювати на нинішньому саміті в першу чергу – замість цього президент волів би провести обговорення стану світової економіки, ситуації в США і роботи адміністрації Трампа. Саме такий порядок денний намагалися проштовхнути у "сімці" помічники Трампа.
Джерела стверджують, що Трамп вважає екологічні питання, як і сам саміт, марною тратою часу. Більше того, до кінця цієї весни було абсолютно не зрозуміло, чи має намір взагалі американський президент відвідати саміт.
Джерела зазначають, що Трамп неодноразово скаржився, що не бажає їхати на саміт, у розмовах з президентом Франції Еммануелем Макроном та прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе, а також іншими лідерами. Швидше за все, саме їм вдалося змінити точку зору Трампа, умовивши того не пропускати саміт у Біарріце.
Напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що вважає повернення РФ до G8 доцільним, назвавши це "непоганою річчю". За даними CNN, його підтримав президент Франції Еммануель Макрон.
Однак перед цим Макрон під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що повернення Росії до G8 і поліпшення відносин з ЄС залежатимуть від успішності врегулювання "української кризи".
У свою чергу, британський прем'єр Борис Джонсон і канцлерка Німеччини Ангела Меркель вказали на відсутність передумов для повернення РФ до "Великої вісімки".
Володимир Зеленський відреагував на слова Трампа через добу постом у Facebook. Президент України констатував, що після виключення з "Великої вісімки" РФ не змінила свою політику. І дав зрозуміти, що вважає допустимим її повернення до G8 лише після деокупації Криму, припинення війни у Донбасі та звільнення всіх українських в'язнів Кремля.
У червні минулого року на саміті G7 в Канаді Трамп вже порушував питання відновлення G8 за участю Росії, проте решта членів клубу не підтримали його позицію.
Росію виключили з G8 у 2014 році через анексію Криму і розв'язування війни в Донбасі.