Санкції щодо Ірану діятимуть до тих пір, поки Іран не змінить своєї поведінки. Про це заявив Трамп під час спілкування з журналістами, передає Голос Америки.
"Звертаюся до народу і лідерів Ірану: ми хочемо, щоб у вас було майбутнє. Прекрасне майбутнє, на яке ви заслуговуєте, де у вас буде достаток у домі, і гармонія з іншими націями світу. США готові до миру з усіма, хто також хоче миру", - заявив Трамп.
Президент США не виключає переговорів між США і Іраном, проте не дає прогнозів, як швидко вони відбудуться.
"Санкції завдають їм дуже серйозний збиток. Все це може завершитися дуже швидко. Однак, хочуть вони цього чи ні, це залежить від них. Не від мене. Повністю від них. Вони можуть виправити положення в своїй країні. Іран в даний час охоплений хаосом. Вони можуть виправити економіку своєї країни дуже-дуже швидко", - вважає американський лідер.
Раніше Трамп заявив про те, що ввів нові санкції проти Ірану. Яких саме галузей іранської економіки стосуються санкції і в чому суть нових обмежень, президент США не уточнив.
Напередодні під час звернення до нації Трамп дав зрозуміти, що його адміністрація не має наміру завдавати ударів по Ірану, а збирається обмежитися посиленням санкцій у відповідь на ракетні обстріли військових баз в Іраку.
В ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудар по аеропорту Багдада, в результаті якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. У свою чергу президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану можливість проведення переговорів.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" піддалися ракетному удару.
Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити." Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.
В ніч на 8 січня Іран завдав удари. По військових об'єктах США в Іраку було випущено більше 10 балістичних ракет.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценаріїв розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".