UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп навіть не думає, що розслідування втручання Росії може позбавити його президенства - WP

Він ставиться до спроби іншої країни підірвати американську демократію як до зусиль перекреслити його перемогу на виборах.

Для президента Дональда Трампа справа щодо Росії - це не легітимне федеральне розслідування втручання іноземного уряду в американську демократію. Це, як він сказав, "шарада", створена демократами, щоб помститися йому за поразку на виборах в 2016 році.

Про це пише лояльне до Демократичної партії видання Washington post, додаючи, що Трамп також не думає про те, що справа щодо Росії може призвести до його імпічменту чи створить для нього будь-які юридичні проблеми. Знову і знову президент США наполягає, що він "ніяк не пов'язаний з Росією".

Натомість Трамп вважає російську проблему політичною "хмарою", яка нависла над ним. Про це він кілька разів сказав у приватних розмовах з директором ФБР Джеймсом Комі, який письмово виклав усі деталі розмов з президентом США у свідченнях, які збирається сьогодні озвучити перед Комітетом Сенату з питань розвідки.

"30 березня під час телефонної розмови Трамп назвав розслідування втручання Росії "хмарою", яка заважає йому діяти від імені країни", - йдеться у свідченнях екс-директора ФБР.

"Він сказав, що не має нічого спільного з Росією, ніколи не мав справ з повіями у Росії і завжди підозрював, що його можуть записувати під час візитів у РФ. Він спитав, що можна зробити, щоб "розігнати хмару", - додав Комі.

Трамп говорив про "хмару" знову 11 квітня під час телефонної розмови з директором ФБР, за місяць до того, як його звільнити. Комі пригадав у свідченнях, як президент США знову жалівся йому, що "хмара" російського розслідування заважає йому робити свою роботу.

Видання пише, що в очах Трампа розслідування втручання Росії у вибори - це акт особистої зради з політичними, а не юридичними наслідками, тому що воно заважає його порядку денному і виснажує його президенство від самого початку. Друзі і суперники Трампа розповіли виданню, що він вважає російський скандал загрозою для легітимності свого обрання президентом. Він пишається тим, що займав роль політичного аутсайдера.

Для Трампа історія з Росією - це виклик для законності його перемоги. І тому він почувається жертвою, коли йдеться про розслідування російського втручання. Коли йдеться про нього, президент США часто говорить в дуже особистому тоні. Він говорить про "полювання на відьом", захищаючи свою невинуватість від звітів розвідувальних управлінь, яким довіряють вороді демократи і ЗМІ.

Тим часом, лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало, що екс-директор ФБР детально описав, як Трамп тиснув на нього. Згідно з письмовими свідченнями Джеймса Комі, він дев'ять разів особисто розмовляв з президентом. Під час розмов Трамп вимагав від нього відданості і закриття розслідувань проти Майкла Флінна, а також щодо втручання Росії у американські вибори.

Раніше видання Reuters теж повідомляло, що президент Трамп просив директора ФБР припинити розслідування про зв'язки Флінна з РФ. Видання дізналося, що американський лідер зустрічався з Джеймсом Комі на наступний день після звільнення свого радника.