Президент США Дональд Трамп в середу наклав вето на закон, прийнятий обома палатами Конгресу, щоб обмежити здатність президента вести війну проти Ірану, оскільки Трамп веде кампанію максимального тиску проти ІДІЛ.
"Це була дуже образлива резолюція, представлена демократами як частина стратегії перемоги на виборах 3 листопада шляхом поділу Республіканської партії", - йдеться в заяві Трампа, опублікованій Білим домом. "Ті деякі республіканці, які голосували за це, грали прямо в їх руки".
Очікується, що Сенат, де колеги-республіканці Трампа мають більшість від 53 до 47 місць, проведе голосування за вето в четвер.
Резолюція, прийнята Палатою представників у березні і Сенатом у квітні, була останньою спробою Конгресу вирвати у Білого дому його конституційно гарантоване право оголошувати війну.
Кілька республіканців в обох палатах підтримали цю міру, коли вона пройшла, але не настільки, щоб зібрати більшість у дві третини, необхідну в обох палатах, щоб скасувати вето.
Конфлікт між Тегераном і Вашингтоном загострився після того, як Іран відмовився від виконання частини зобов'язань в рамках ядерної угоди.
Іран пригрозив відмовитися від ще кількох пунктів ядерної угоди, включаючи обмеження по збагаченню урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити Тегеран від американських санкцій. В ЄС відкинули ультиматум і закликали Іран повернутися до виконання пунктів ядерної угоди, а також пригрозили застосувати санкції в разі відмови Тегерана зробити це.
США продовжують провокувати Іран на відповідні військові дії. Після вбивства Сулеймані, наступним викликом світовій громадськості стала атака на літак української авіакомпанії "МАУ", який зазнав аварії в Тегерані. Влада Ірану, визнавши провину за сбитие літака, не дали США приводу оголосити війну.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценаріїв розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федянина "Бій Трампа з "Тінню".