UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп наказав ввести нові мита на товари з Китаю

Під нові мита потрапляє практично весь імпорт з Китаю, який ще залишився і який здійснює США.

Не встиг Китай сприйняти підвищення низки мит на свої товари з 10% до 25% на загальну суму у 200 млрд доларів 10 травня, як президент США Дональд Трамп дав доручення обкласти митом нову низку китайських товарів загальною сумою у 300 млрд доларів, повідомляє "Корреспондент" з посиланням на заяву торгового представника США Роберта Лайтхайзера, розповсюджене у п'ятницю, 10 травня.

Лайтхайзер визнав, що нове рішення Трампа прийняте практично без перепочинку за попереднім і зазначив, що під нові мита потрапить практично весь американський імпорт з Китаю, який залишився.

"Президент... наказав почати процес підвищення тарифів практично на весь імпорт з Китаю, вартість якого оцінюється у 300 мільярдів доларів", − підкреслив він.

Раніше президент США Дональд Трамп звинуватив Китай у "зриві" торгових переговорів. 8 травня влада США вирішила збільшити з 10% до 25% мита на певні категорії товарів з Китаю загальною вартістю 200 мільярдів доларів. Спочатку мита планували підняти у січні 2019 року, але підвищення відклали через прогрес в торгових переговорах США і Китаю. У травні Дональд Трамп заявив, що переговори йдуть повільно і пообіцяв додатково обкласти 25-відсотковими митами товари з Китаю ще на 325 мільярдів доларів. У міністерстві торгівлі Китаю пообіцяли вжити відповідних заходів у зв'язку із цим.

Як пише The Washington Post, причиною введення нових мит може бути те, що Трамп вважає, що китайська сторона намагається внести зміни в практично готову угоду. Газета зазначає, що, хоча китайські представники погодилися збільшити закупівлі американської продукції, вони не хочуть йти на серйозні поступки з ключових претензій США, у тому числі з питання про субсидії, які Пекін виділяє своїм привілейованим компаніям. Зі свого боку, китайські чиновники наполягають на тому, щоб США скасували всі мита, які вони ввели в минулому році, що Трамп поки відмовляється зробити.

Детальніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака "Холодна" війна з "гарячими" сутичками" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".