UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп, на відміну від Байдена, не боїться погроз Путіна — The Hill

З урахуванням того, що Трамп вступить на посаду менш ніж за три тижні, дуже малоймовірно, що Путін зробить щось, щоб роздратувати нову адміністрацію.

Адміністрація Байдена все ще побоюється російської ядерної відповіді. Ядерні погрози Росії, ймовірно, були не такими серйозними, як про них говорила адміністрація Байдена.

Президент і його команда сприймали ці погрози надто серйозно. Як наслідок, вони затримували відправку критично важливих сучасних систем озброєнь, про які президент України Володимир Зеленський наполегливо просив понад два роки, зазначає Дов Закхейм, старший радник у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.

Хоча Трампа часто звинувачують у тому, що він поводиться як задирака, є мало доказів того, що його, як класичного задираку, можна легко залякати. Навпаки, Трамп без вагань віддавав накази про військові операції проти супротивників, які, на його думку, порушували американські інтереси.

Читайте також: Перша реакція адміністрації Байдена на вторгнення Путіна в Україну полягала в тому, щоб здатися і втекти — The Hill

"Трамп, безумовно, не боявся іранських дій у відповідь, коли віддав наказ про удар з безпілотника по Багдаду, в результаті якого загинув лідер "Сил Кудс" Касем Сулеймані. І він без вагань обмінювався образами з північнокорейським диктатором Кім Чен Ином після трьох невдалих зустрічей між ними", — пише Закхейм.

Путін, безумовно, знає, що будь-які погрози, які він може висунути на адресу США на чолі з Трампом, призведуть лише до зустрічних погроз з боку президента і цілком можуть підштовхнути Трампа до надання допомоги Україні, яку він, можливо, не схвалив би в іншому випадку.

"Чи збереже Трамп американську підтримку Києва, залишається невизначеним. Але безсумнівним є те, що жодні погрози не зупинять нового президента", — підсумував радник.

Читайте також: Україна не перемагає у війні через обмеження Байдена щодо використання зброї — WSJ

Раніше у CNN з'ясували, що спільного між Трампом та Путіним. Вони мають певні спільні точки дотику. Саміт у Гельсінкі 2018 року показав, що Трамп, як і Путін, готовий руйнувати давно встановлені норми у веденні зовнішньої політики, а визнане Трампом захоплення сильним характером Путіна викликає в американських оглядачів занепокоєння з приводу авторитарних тенденцій в себе вдома, зазначає Натан Ходж, старший редактор CNN.