Ніколи не було особливих сумнівів у тому, що президент США Дональд Трамп буде хизуватися тим, що економіка займає центральне місце в його передвиборній кампанії. Це його стиль, врешті-решт. Стає ясним, що економічні дані дають йому щось, чим дійсно варто похвалитися, пише газета New York Times.
Наголошується, що головним заголовком останніх оновлених даних було те, що в січні кількість робочих місць в країні збільшилася на 225 тисяч. Це набагато більше, ніж очікували аналітики.
Збільшення робочих місць говорить про те, що економічне зростання як мінімум стабільне і, можливо, прискорюється з початком року, пише газета.
Нагадаємо, що Піт Буттіджич виграв перші в цьому році кокуси Демократичної партії у штаті Айова, випередивши сенатора від Вермонта Берні Сандерс лише на сім сотих відсотка. Кокуси в Айові були проблемними з технічних причин та через затримку з публікацією результатів. У п'ятницю Демократична партія Айови розповіла, що обробила 100% виборчих ділянок в штаті. Буттіджич набрав 26,198% голосів, а Сандерс - 26,128%. Але ці результати можуть переглянути.
Результати кокусу республіканців вже відомі. Трамп набрав рекордні 97,1%. Він обігнав Білла Велда і Джо Волша.
Президентські вибори в США 2020 року заплановано на 3 листопада. У них може бути обраний 46-й президент США (у випадку, якщо Дональд Трамп не буде обраний на другий термін). Згідно з Другою статтей Конституції США, для обрання президентом Сполучених Штатів Америки особа повинна бути громадянином США за народженням, не молодше 35 років, які прожили на території країни не менше 14 років.
Найчастіше кандидати висуваються від однієї з політичних партій США в ході праймеріз - інститут первинних президентських виборів, за результатами яких спрямовуються делегати на загальнонаціональну партійну конвенцію, де має бути визначений єдиний партійний кандидат у президенти.