3 переміг на виборах в США, обіцяючи "зробити Америку знову великою". І тепер йому доведеться виконати цю обіцянку. Йому потрібно створити нові робочі місця і покращити рівень життя "забутих" американців, які за нього голосувати.
Схоже, новому президент США ввадає найспростішим способом це зробити - перебудувати економічні відносини зі світом, зокрема з Китаєм. Про це на сторінках Financial Times пише голова британської компанії OGN Group Олександр Темерко.
Він звертає на те, що Трамп постійно погрожує притиснути Китай до стіни. Очевидно, віх хоче добитися швидкого підвищення рівня життя в своїй країні за рахунок ослаблення Пекіна, змушуючи його постійно озиратися на інтереси Вашингтона. Але Китай - не легкий суперник. Його економіка і вплив дуже сильні. І впоратися з КНР - це не натиснути на залежну від американського ринку Мексику.
Тож, на думку британського бізнесмена, Трампу знадобляться союзники для втілення старої стратегії: розділяй і владарюй. І саме тому новому президенту США потрібна Росія. Дружба з Москвою проти Китаю принесла б Трампу багато можливостей. Він би зміг налагодити нові зв'язки з Іраном і Іраком.
Росії така дружба теж потрібна, оскільки її економіка на межі після трьох років санкцій. Наступного року пройдуть президентські вибори, тож Володимиру Путіну потрібні хороші новини.
На думку автора, США можуть пожертвувати Україною заради цієї дружби з Кремлем. Адміністрація Трампа може визнати анексію Криму і навіть "дозволити Путіну втілити всі свої амбіції на Сході Україні, в Молдові і Балтії", віддавши також йому боротьбу з тероризмом в Сирії.
Але ціна всіх цих поступок буде високою, Путіну доведеться зрадити союз з Китаєм, який всі три роки підтримував Росію під тиском санкцій, а також допомагав самому російському президенту і його оточенню.
"Путіну доведеться прийняти рішення, розуміючи, що якого б друга він не обрав, інший постарається, щоб його життя не було легким", - йдеться в статті.
Раніше видання The National Interest писало, що Трамп має шанс допомогти Україні і не образити Росію. Трамп повинен наполягати на збереженні незалежності суверенітету України. Але до Криму, тим часом, можна ставитися "як до країн Балтії в часи Холодної війни".
Раніше в своїй статті для DT.UA Юлія Курнішова писала, що адміністрація Трампа стане для Києва складним партнером. За її словами, питання відносин з Україною в адміністрації Дональда Трампа може успадкувати віце-президент Майк Пенс, який мислить в дусі республіканського мейнстріму і дотримується жорсткої позиції у відносинах з РФ. Тим не менш, в українсько-американських відносинах виникнуть складнощі, пов'язані із зовнішньополітичними поглядами Трампа.