У понеділок, 18 листопада, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, вперше публічно заявив, що готовий дати свідчення в ході розслідування імпічменту щодо його відносин з Україною, повідомляє Reuters.
У свою чергу, глава Білого дому зазначив, що він не виключає можливості надання свідчень перед Конгресом, "хоча і не зробив нічого поганого" Він також додав, що не хоче надавати легітимності неправомочним процесу проти нього.
Демократи, які очолюють процес імпічменту в Палаті представників США, офіційно не назвали Трампа свідком у розслідуванні того, чи використовував він зовнішню політику, щоб спробувати переконати Україну розслідувати внутрішньополітичного опонента Джо Байдена.
Раніше спікер палати представників Ненсі Пелосі запропонувала, щоб президент особисто відповів на висунуті звинувачення.
18 листопада, лідер демократичної меншості в Сенаті - верхньої палати Конгресу США - Чак Шумер закликав Трампа дати свідчення у справі про імпічмент глави Білого дому, який почала Палата представників - нижній палаті американського парламенту.
Процедура імпічменту почалася на тлі звинувачень на адресу Трампа про тиск на Володимира Зеленського з метою провести розслідування проти політичного опонента американського лідера. Сам він стверджує, що лише закликав Київ боротися з корупцією.
24 вересня, спікер Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила про початок процедури імпічменту.
31 жовтня Палата Представників проголосувала за процедуру імпічменту, визначивши порядок публічних слухань, допиту свідків, права й обов'язки учасників процесу.
13 листопада, в нижній палаті Конгресу США почалися публічні слухання у справі про імпічмент. Першими свідчення давали тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент, який курирує адміністративну політику в блоці східноєвропейських країн, включаючи Україну.
Докладніше читайте в статті Олександра Хари "Імпічмент. Майже офіційно" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".