Реверанси Дональда Трампа на адресу Володимира Путіна обросли теоріями. Можливо у російського президента є компромат на американського лідера, або ж президент США заборгував мільйони доларів російським олігархам. А може Трамп намагався задобрити Путіна впродовж кампанії, щоб потім з вигідної позиції укласти якісь угоди після поразки, до якої він готувався.
Про це на сторінках лояльної до Демократичної партії газети Washington Post пише оглядач Дженіфер Рубін.
"Якими б не були пояснення, навіть після останніх хімічних атак в Сирії і рішення Трампа завдати удар у відповідь, він досі не промовив ані слова про те, що Путін підтримує Башара Асада. Він не критикує Росію за те, що вона не змогла добитися втілення угоди про ліквідацію хімічної зброї, яку Путін просував", - зауважує оглядач.
В цей же час, радники Трампа зайняли іншу позицію. Приміром, Держсекретар Рекс Тіллерсон поклав на Росію принаймні частково відповідальність за хімічну атаку в провінції Ідліб.
"Я сподіваюся, що Росія добре подумаю про її союз Башаром Асадом, тому що кожного разу, коли страшні атаки відбуваються, вони притягають Росію до певного рівня відповідальності", - сказав Тіллерсон в ефірі ABC.
У свою чергу, радник з національної безпеки президента США Герберт МакМастер в коментарі для Fox News сказав, що Москву треба запитати, як так сталося, що вона нібито не знала про хімічну атаку в той час, як у Сирії перебувають її віськові радники.
Постпред США в ООН Ніккі Гейлі теж жорстко розкритикувала Росію за підтримку режиму Асада і невиконання угоди про ліквідації сирійського хімічного арсеналу. Оглядач зауважує, що не відомо, як довго буде існувати така разюча розбіжність між позиціями Трампа і його оточення. Чи буде президент США і далі ігнорувати роль Росії в Сирії і російську окупацію частини території України в той же час, коли його радники підтримують збереження санкцій проти Москви до тих пір, доки російські війська не залишать українську територію?
"Своїм мовчанням чи не підриває Трамп ефективність застережень своїх радників? Чи це його навмисний вибір?" - пише оглядач.
Рубін зауважує, що на даний момент точно можна сказати, що США не можуть співпрацювати з Росією, тому що це суперечить американським інтересам.
"Якщо ви хочете, щоб "Америка була в першу чергу" чи "Західна цивілізація - в першу чергу", Путін одразу ж стає вашим суперником", - йдеться в статті.
Нагадаємо, 7 квітня з військових кораблів США були випущені 59 ракет по авіабазі урядових військ Сирії у провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.
Читайте про політичні наслідки американської акції в Сирії в статті Олексія Коваля "Трамп пориває з доктриною невтручання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".