UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп і Кім Чен Ин почали другий день саміту

Зустріч лідерів двох держав почалася о 04:00 за Київським часом.

Президент США Дональд Трамп та лідер Північної Кореї Кім Чен Ин дали старт другому дню саміту США-КНДР у столиці В'єтнаму місті Ханой. Зустріч проходить у найстарішому в Ханої готелі Sofitel Legend Metropole.

Зустріч лідерів двох держав почалася о 04:00 за Київським часом. Поки точно невідомо, коли вона повинна завершитися. Як і у перший день, стартує саміт з бесіди двох лідерів тет-а-тет, однак тепер тривалість буде довше - близько 45 хвилин. Пізніше до обох лідерів приєднаються розширені делегації США та КНДР.

У фокусі уваги Трампа та Кім Чен Ина у другий день буде насамперед питання повної і остаточної денуклеаризації Корейського півострова. Також Трамп планує обговорити з Кім Чен Ином питання економічного розвитку КНДР - американський президент дав зрозуміти, що це питання для нього є одним з пріоритетних.

Цілком імовірно, що під час обговорення піднімуть питання щодо можливості укладення мирного договору, покликаного формально покласти край Корейській війні 1950-1953 років, - принаймні, на це запитання журналістів Трамп відповів: "подивимося".

Графік другого дня саміту США-КНДР:

27 лютого в Ханої розпочався дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив зустріч з лідером КНДР як "дуже добру". У Державному департаменті США повідомили, що під час другого саміту обговорюватимуться поліпшення двосторонніх відносин, забезпечення миру в регіоні і ядерне роззброєння КНДР. Мета саміту – подальший прогрес у виконанні домовленостей, досягнутих у ході саміту в Сінгапурі.

12 червня минулого року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.

Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".