Президент США Дональд Трамп прагне у бюджетному проєкті на 2021 рік зменшити зовнішню допомогу. Та ця ініціатива зіткнулась з різким опором з боку Конгресу. План є лише пропозицією щодо витрат, який Конгрес навряд чи прийме, особливо в рік виборів, пише Reuters.
Новий план бюджету Трампа опублікують у понеділок. В його рамках, президент США намагається скоротити іноземну допомогу на 21% і виділити на 11 мільярдів доларів менше, ніж цього року. Допомога Україні залишиться на рівні 2020 року, відповідно до нової пропозиції.
З іншого боку, Трамп вимагатиме збільшити фінансування американської міжнародної фінансової корпорації розвитку (DFC) до 700 мільйонів доларів порівняно з 150 мільйонами доларів у попередньому році, повідомляє Reuters.
DFC був створений, щоб протидіяти зростаючому економічному впливу Китаю. Він виступає як банк розвитку, який співпрацює з приватним сектором для надання кредитів у країнах, що розвиваються. Таким чином, США хочуть протистояти "м'якій силі Китаю". Американські чиновники прагнуть присікти "боргову політику" Китаю, за якою країни віддають контроль над портами, дорожніми шляхами чи іншими активами китайцям, коли не можуть повернути китайські позики.
Ще 1,1 мільярда доларів Трамп пропонує витратити на діяльність з кібербезпеки Міністерства внутрішньої безпеки США. У ФБР вважають, що Росія становить загрозу для виборчих перегонів у США. Загроза російських кібератак ніколи не припинялася і повторюватиметься постійно, особливо у важливі для американської демократії моменти.
Раніше, Трамп звільнив двох співробітників українського походження через імпічмент. За словами американського президента, причиною стало "порушення дисципліни".