Зараз перизенту США Дональду Трампу дуже потрібен друг. І, схоже, він сподівається, що ним стане найбільш маловірогідний кандидат - російський президент Володимир Путін.
Але чи хоче сам Путін дружити з американським лідером? Про це на сторінках лояльного до Демократичної партії видання Washington Post пише оглядач Крістіан Керіл.
Він зауважує, що в американській політичній культурі багато чого залежить від діалогу і домовленостей. Однак, більш стара авторитарна традиція Росії змушує її сприймати відносини з іншими країнами виключно через призму могутності.
"У Росії не буває друзів. У неї є конкуренти і васали. Країни-васали постійно висловлюють Москві свою повагу і слухаються її у всіх важливих питаннях. Зазвичай, вони діють так, тому що дуже залежать від Росії у сфері безпеки, економіки, а також від її енергоносіїв", - йдеться в статті.
З конкурентами ситуація зовсім інакша. З ними Москва або бореться, або терпить їх. На думку автора, щоб Росія терпіла конкурентів, ті повинні не критикувати її внутрішню політику і дозволити їй робити все, що заманеться, у вигаданій "сфері впливу".
Путін хоче, щоб Вашингтон змирився з його постійним втручання у справи країн Східної Європи і Центральної Азії. Він хоче, щоб США скасували санкції, які були запроваджені через російську війну проти України, а також визнали російський вплив у Сирії.
"Так, ми дійсно можемо налагодити близькі відносини з Росією, якщо захочемо. Трамп навіть зможе назвати їх "дружбою". Хоча Путін буде сприймати ситуацію інакше. Але така угода буде дуже дорого коштувати. Вона стане шоком для і без того крихких американських відносин з союзниками, дасть Росії дозвіл на подальший підрив демократичних інститутів Заходу і поставить під питання існування демократичних цінностей, не кажучи вже про те, що для Башара Асада це стане нагородою за загибель півмільйона його громадян", - йдеться в статті.
Оглядач підсумовує, що Росія не хоче дружити з Америкою. Вона хоче, щоб Америка стала її спільницею.
Сьогодні стало відомо, що зустріч Трампа і Путіна триватиме приблизно годину. В ході своєї першої особистої зустрічі лідери, ймовірно, обговорять ситуацію в Україні та Сирії. Крім того, російська сторона хоче торкнутися теми контролю над озброєннями та боротьби з міжнародним тероризмом.
Нещодавно німецьке видання Die Welt писало, що Путін намагатиметься улестити Трампа під час першої зустрічі. Але американський президент прийде на неї "зі зв'язаними руками". У США всі сторони будуть пильно стежити за кожним рухом Трампа.
Також видання Washington Post писало в редакційній статті, що Трамп під час зустрічі з Путіним повинен підтвердити прихильність США до України. При цьому він повинен рішуче заявити, що пом'якшення санкцій не буде, якщо Москва буде продовжувати війну проти сусідньої країни.