UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп готовий до нового саміту з Кім Чен Ином - Болтон

Президент США не розчарований підсумками Ханойського саміту та впевнений, що час грає на боці США.

Президент США Дональд Трамп готовий до нових самітів з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, заявив радник Трампа з національної безпеки Джон Болтон 10 березня в ефірі американського телеканалу ABC News.

Болтон зазначив "впевненість" президента у хороших відносинах з Кім Чен Ином і що Трамп "витратив багато часу на спроби розвинути ці відносини". Втім, додав радник, третій саміт США-КНДР поки не планується, так як після попереднього "має пройти час".

Болтон зазначив також, що "гранична вигода для Північної Кореї від економічної допомоги набагато більше, ніж гранична вигода для США від часткової денуклеаризації (КНДР - ред.)" і додав, що починаючи з перших подібних переговорів з 1992 року Північна Корея вже п'ять разів обіцяла відмовитися від ядерної зброї.

Однак, підсумував радник, "важелі впливу" зараз на боці США, а не КНДР.

Зазначимо, 27-28 лютого у Ханої відбувся другий саміт США-КНДР на рівні лідерів держав, метою якого стало досягнення подальшого прогресу у виконанні домовленостей, досягнутих у Сінгапурі.

У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет, президент США оцінив її як "дуже добру". У другий Трамп і Кім не змогли досягнути угоди щодо реальних заходів із денуклеаризації Корейського півострова, однак північнокорейський лідер заявив про свій намір позбутися ядерної зброї.

Саміт у Ханої завершився достроково, але, за даними північнокорейських ЗМІ, голови держав встигли домовитися про нову зустріч.

Нагадаємо, 12 червня 2018 року в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім цього, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР, але залишили чинними санкції проти Північної Кореї.

Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".