UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп дав зрозуміти, що не в захваті від нових санкції проти Росії - WP

Американський президент здивував конгресменів, коли засумнівався у конституційності закону, який посилює тиск на Москву.

Президент США Дональд Трамп неохоче підписав законопроект про санкції проти Росії майже через тиждень після того, як вони були затвердженні в Конгресі. Обидві партії в Палаті представників і Сенаті майже одностайно підтримали документ, що означало, що президент не міг накласти вето.

Але заяви Трампа після підписання ставлять під сумнів, чи буде він виконувати всі пункти закону про санкції.

Про це пише лояльне до Демократичної партії видання Washington Post. Трамп оголосив, що закон, який посилює американський тиск на Росію, Іран і КНДР, містить "серйозні недоліки", зокрема тому, що він скорочує можливість американського президента говорити про санкції з Москвою без згоди Конгресу.

"Обмежуючи гнучкість виконавчої влади, цей законопроект ускладнює для США процес укладання вигідних для американського народу угод, а також змусить Китай, Росію і КНДР зблизитися", - сказав Трамп.

"Автори нашої конституції віддали зовнішню політику в руки президента. Цей законопроект доведе мудрість такого вибору", - додав він.

Також Трамп сказав, що буде виконувати цей пункт закону, попри власне невдоволення. А також наголосив, що інші частини документу "очевидно неконституційні". За словами Трампа, він буде ігнорувати положення щодо територіальної цілісності України і про відмову у візі іноземним громадянам, вказаним у законі.

"Адміністрація буде обережно і з повагою ставитися до думки, висловленої Конгресом у цих положеннях, і буде виконувати їх відповідно до конституційних повноважень президента щодо зовнішньої політики", - сказав Трамп.

Експерти з конституції США наголошують, що закон Конгресу про Санкції не порушує основний американський закон. Ухваливши його, парламент скористався своїм правом перевіряти дії виконавчої влади у сфері національної безпеки.

Експерт Школи юриспруденції і дипломатії Флетчера Майкл Кленнон сказав, що заява Трампа вказала на "грубе і неправильне розуміння" закону. Зокрема, він помиляється, коли говорить, що Конгрес позбавив його конституційної влади вести переговори.

"Це вочевидь неправильна інтерпретація його конституційної влади. Конгрес має дуже широкі повноваження у сфері міжнародної торгівлі. І це дає йому владу регулювати торгівлю з іншими країнами. Конгрес може накласти ці санкції, якщо захоче, і без згоди президента", - сказав експерт.

Сенатори, які підтримали закон про санкції, були здивовані словами Трампа про "неконституційність" документу.

"Я не знаю, про що він говорить взагалі", - сказав демократ Тім Кейн.

Голова Комітету Сенату з закордонних справ республіканець Боб Коркер теж відкинув критику Трампа.

"Для мене не має значення, що там у заяві з нагоди підписання. Я знаю, що з боку Білого дому був певний опір. Але я вважаю, що це правильний і важливий закон. Я говорив про це з президентом напряму, і я радий, що він підписав документ", - сказав Коркер.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп у середу підписав закон про санкції проти Росії, Ірану і КНДР. Однак він стверджує, що закон має серйозні недоліки.

Документ обмежує можливість Трампа знімати санкції з Росії, а також підтверджує дію обмежень, накладених минулою адміністрацією.

У відповідь на прийнятий Конгресом США закон про санкції Москва вирішила зрівняти кількість працюючих у Росії американських дипломатів з кількістю співробітників російської дипмісії у Вашингтоні. У підсумку РФ до вересня повинні покинути 755 осіб. Крім того, американські дипломати позбавляються права використовувати відразу кілька об'єктів в Москві.

Президент України Петро Порошенко каже, що дії Вашингтона щодо РФ підтверджують стратегічний напрям відносин України і США.