29 травня завершується дія тижневої угоди про перемир’я між сторонами військового конфлікту у Судані, яка принесла деяке послаблення, але не принесла значної гуманітарної допомоги цивільному населенню. Саудівська Аравія і США 28 травня закликали ворогуючі сторони продовжити угоду, повідомляє Reuters.
«Хоча і недосконале, але продовження перемир'я сприятиме доставці вкрай необхідної гуманітарної допомоги суданському народу», – йдеться у спільній заяві Саудівської Аравії та США, спрямованій суданським генералам, які воюють – очільнику армії Судану Абделю Фаттах аль-Бурхану очільнику Силами швидкого реагування Судану Мохамеду Хамдану Дагало) .
Сили швидкого реагування заявили, що готові обговорити можливість продовження перемир'я і що вони будуть продовжувати стежити за перемир'ям, «щоб перевірити серйозність намірів і готовність іншої сторони продовжити угоду чи ні». З боку армії не було жодної заяви про можливе продовження перемир'я.
Тижнева угода про перемир'я принесла деякий перепочинок від важких боїв, але спорадичні зіткнення і авіаудари продовжуються. За словами мешканців, в ніч на 28 травня відбулися зіткнення в столиці Хартумі та Омдурмані, сусідньому місті на іншому березі Нілу, в той час як спостерігачі за правами людини повідомляють про смертельні бої в Ель-Фаширі, одному з головних міст західного регіону Дарфуру.
Організація Об'єднаних Націй і гуманітарні організації заявляють, що, незважаючи на перемир'я, їм важко отримати бюрократичні дозволи і гарантії безпеки для транспортування гуманітарної допомоги і персоналу до Хартума та інших місць, де є потреба в них. За даними Міністерства охорони здоров'я, в цілому по країні в результаті бойових дій загинуло щонайменше 730 осіб, хоча реальна цифра, швидше за все, набагато вища.
Нагадаємо, що конфлікт між армією Судану і воєнізованими Силами швидкого реагування (RSF) спалахнув 15 квітня. Він призвів до того, що столицю охопили запеклі бої, беззаконня і колапс у наданні послуг, змусивши понад 1,3 мільйона людей покинути свої домівки. Повідомлялося, що у столиці Судану мародери розграбували офісні та складські приміщення Всесвітньої продовольчої програми ООН.
Раніше у Головному управлінні розвідки МО України розповіли про деталі рятувальної спецоперації українців з Судану. Там зазначили, що це завдання було набагато складнішим за рятувальну місію в Афганістані у 2021 році.