UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тимчасово повіреного у справах США в Києві дасть свідчення у справі про імпічмент Трампа

Чиновника, який назвав "божевільною" затримку військової допомоги для країни заради допомоги в політичній кампанії хочуть допитати у справі про імпічмент.

Тимчасово повіреного у справах США в Києві Вільям Тейлор залишив Україну і відправляється в Сполучені Штати для того, щоб наступного тижня дати свідчення в ході розслідування в рамках початку процедури імпічменту президента США Дональда Трампа, повідомляє The Hill.

Джерело, знайоме з цим питанням, підтвердило, що Тейлор повинен дати свідчення у вівторок, 22 жовтня. Його показання будуть вважатися частиною запиту про імпічмент, викликаного проханням Трампа до українського президента вивчити потенційного опонента 2020 року колишнього віце-президента Джо Байдена.

Листування Тейлора з послом США в Європейському Союзі Гордоном Сондлендом спровокувало багато питань у розслідуванні Палати демократів щодо того, що Трамп нібито чинив тиск на Україну, щоб почати розслідування проти свого опонента в президентської гонці 2020 року Джо Байдена, пише видання.

Варто відзначити, що Тейлор вже був послом США в Україні в 2006-2009 роках, а також був спеціальним координатором Державного департаменту з питань Близького Сходу, представником США в Близькосхідному квартеті і на інших дипломатичних посадах.

11 жовтня, демократи з Палати представників вимагали допитати Тейлора.

Раніше, чиновник назвав "божевільною" затримку військової допомоги для країни заради допомоги в політичній кампанії. У тексті від 9 вересня після новин про те, що адміністрація Трампа відмовляє у військової допомоги Києву, Вільям Тейлор обговорив важливість повідомлення, яке Вашингтон відправляв до Києва.

"З затримкою (військової допомоги, - ред.) ми вже похитнули віру в нас", - сказав Тейлор в повідомленні Гордону Сондленду, послу США в Європейському союзі.

В іншому повідомленні від також зазначив: "Я думаю, що шалено відмовляти в допомозі щодо безпеки для допомоги в політичній кампанії".

Сондленд відповів, що, на його думку, Тейлор помилявся в намірах Трампа, заявивши про те, що Трамп хотів відмовитися від надання допомоги з-за побоювань з приводу корупції в Україні. У тексті він заперечував, що передбачалася "послуга за послугу", що погоджує допомогу Україні за згодою президента Володимира Зеленського розслідувати дії колишнього віце-президента США Джо Байдена і його сина.

Раніше представники Демократичної партії зажадали від Білого дому надати інформацію про тимчасове блокування військову допомогу Україні. Конгресменів цікавлять дата прийняття рішення про заморожування допомоги, а також обґрунтування цих кроків.

Зазначимо, що в опублікованому тексті скарги, яку подав інформатор із розвідслужб, сказано, що Трамп розпорядився заморозити допомогу для України за кілька днів до телефонної розмови з Володимиром Зеленським. Через деякий час після розмови допомогу було розблоковано.

При цьому Трамп стверджує, що не вимагав від Зеленського розслідування стосовно колишнього віцепрезидента Джо Байдена і його сина Хантера в обмін на надання військової допомоги.

Докладніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом і їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між стільцями" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".