США закликають Росію та Китай чинити економічний тиск на Північну Корею, щоб запобігти подальшим випробуванням Пхеньяном ядерної зброї та засобів її доставки.
"Жодна економіка не може функціонувати, якщо у неї немає доступу до ресурсів. Китай - це головний постачальник енергоресурсів Північній Кореї. Ми закликаємо Китай використовувати цей важіль, щоб чинити тиск на КНДР", - заявив державні секретар США Рекс Тіллерсон в ефірі телеканалу ABC у неділю, 17 вересня.
Керівник Держдепартаменту також нагадав про валютні надходження, які КНДР забезпечують робітники, що працюють за кордоном, зокрема, в Росії.
"У Росії працюють понад 30 тисяч громадян КНДР. Їхні зарплати йдуть режиму в Пхеньяні", - зазначив дипломат.
Тіллерсон підкреслив, що стратегія США включає "кампанію мирного тиску" на КНДР.
"Вона націлена на те, щоб посадити Пхеньян за стіл переговорів для конструктивного і продуктивного діалогу", – пояснив держсекретар, уточнивши, що військове вирішення питання також розглядається.
"Якщо наші дипломатичні зусилля зазнають невдачі, наш військовий варіант залишиться єдиним", - зазначив голова Держдепартаменту.
Для "мирного вирішення проблеми" США наполягають на консолідації позицій і сил міжнародного співтовариства, підсумував Тіллерсон.
Нагадаємо, вранці 15 вересня КНДР здійснила черговий ракетний запуск. За даними південнокорейських військових, ракета, запущена з району Пхеньяну, пролетіла 3,7 тисячі км, досягнувши максимальної висоти польоту у 770 км. За інформацією влади Японії, балістична ракета КНДР пролетіла над японською територією і впала у Тихий океан в двох тисячах км від мису Ерімо на острові Хоккайдо.
У відповідь на дії Пхеньяна південнокорейські військові запустили дві балістичні ракети "Хенму-2". При цьому перша ракета пролетіла 250 км і точно вразила ціль, а запуск другої виявився невдалим.
Державний секретар США Рекс Тіллерсон закликав Китай і Росію зробити конкретні кроки щодо Північної Кореї, які б демонстрували нетерпимість до ракетних пусків. У заяві голови Держдепартаменту йдеться про те, що "Китай постачає Північній Кореї більшу частину своєї нафти, а Росія є найбільшим експлуатантом примусової праці північних корейців".