UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тихановська оцінила вірогідність військового вторгнення Росії у Білорусь

Білоруська опозиція хоче бути в контакті з важливим сусідом.

Лідерка опозиції Білорусі Світлана Тихановська вважає, що Росія не вдаватиметься до військової агресії проти охопленої протестами країни. Таку думку вона висловила в інтерв’ю українській редакції «Радіо Свобода».

Тихановська наголосила на тому, що мета протестів – не зміна геополітичного курсу Білорусі, а повалення режиму Алєксандра Лукашенка. На її думку, Москва не допомагатиме диктаторові втримати владу військовим шляхом.

«Я дуже сумніваюсь в якомусь вторгненні. Тому що немає необхідності. У нас жодним чином не йдеться про геополітику. Наша боротьба скерована проти однієї людини – проти режиму і диктатури. Тому жодної необхідності в цьому немає. У нас – абсолютно мирна революція, проти кого які війська вводити?», - зазначила вона.

Лідерка опозиції не вбачає зараз активної підтримки режиму Лукашенка з боку Кремля. І ще раз наголосила на своєму бажанні зустрітися з російським лідером Владіміром Путіним (раніше від такої зустрічі у Кремлі відмовилися – ред.).

За словами Тихановської, опоненти Лукашенка прагнуть бути в контакті з Росією як важливою державою-сусідом.

Сам Алєксандр Лукашенко раніше припускав військове вторгнення Росії  у Білорусь, якщо протестувальники вирішать змінити проросійський зовнішньополітичний вектор на проєвропейський, та захочуть вступити у НАТО. «Не дуже приємно, якщо танки під Смоленськом. Росія цьому категорично перешкоджатиме», - наголошував він.

Дійсно, Росія звикла тримати держави-сусіди у сфері свого політичного впливу. І будь-яка спроба звільнитись від нав’язливої опіки «старшого брата» коштуватиме країні війни та втрати частини території.

Читайте також: «Не хочемо того ж, що в Україні»: Макрон застеріг Путіна від вторгнення в Білорусь

Нагадаємо, Росія на прохання Алєксандра Лукашенка створила резерв співробітників правоохоронних органів, але Путін обіцяв не задіювати російських силовиків, поки «ситуація не вийде з-під контролю».

Приводом для введення військ може стати заява глави МЗС Росії Сергія Лаврова про 200 українських «екстремістів» на території Білорусі, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Чи відправить Путін російські війська в Білорусь для збереження Лукашенка при владі, читайте у статті Володимира Кравченка «Дзвінок «другові»» для читачів ZN.UA.