UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тіхановська: «Моє завдання — організувати нові вибори в Білорусі»

Опозиціонерка розповіла, що у неї вже є команда фахівців, які готові допомогти їй в цей важкий період.

Світлана Тіхановська має на меті підготувати Білорусь до нових виборів глави держави за умови, якщо вона займе посаду тимчасового президента країни. Про це вона розповіла інтерв'ю DW.

Тіхановська зазначила, що у неї вже є команда фахівців, які готові допомогти їй в цей важкий період.

"Моє завдання полягає в тому, щоб цю команду згуртувати, організувати і направити в потрібне русло, а саме - на підготовку до нових чесних і прозорих виборів", - зазначила вона.

Тіхановська також розповіла про те, як за час перебування у Литві зустрічалася зі світовими лідерами.

«(Вони - ред.) дуже натхненні тим, що зараз відбувається в Білорусі, подвигом людей, що встали на захист своїх прав", — розповіла Тіхановська.

Також опозиціонерка заявила, що готова налагоджувати контакти з РФ попри те, що російська сторона поки не виходить на діалог ні з членами Координаційної ради, ні з самою Тіхановською.

"Ми відкриті для всіх. Ми спілкуємося з усіма лідерами і представниками країн, які в цьому зацікавлені, і нікому не відмовимо в спілкуванні", - підкреслила вона.

Тіхановська заявила, що головною метою зараз є незалежність Білорусі.

"Це те, що взагалі не обговорюється, не продається, і не підлягає ніяким коментарям", - додала вона.

Читайте також: Протести в Білорусі: в центрі Мінська знову затримали учасників акції

Раніше довірена особа опозиціонерки Ольга Ковалькова заявила про те, що Тіхановська найближчим часом може повернутися в Білорусь.

Зазначимо, що 19 серпня, відбулося перше засідання президії Національної координаційної ради білоруської опозиції, яка сформулювала свої вимоги до нинішньої влади. Ініціатором його створення також стала Тіхановська.

У координаційній раді підкреслили, що їх основна мета - «пошук шляхів для подолання політичної кризи в Білорусі і забезпечення згоди в суспільстві», а не зміна курсу країни або конституційного ладу.

Лукашенко розцінив створення Координаційної ради як «спробу захоплення влади» і пообіцяв «розібратися» з його членами. Слідчий комітет Республіки Білорусь «почув» Лукашенко і відкрив кримінальну справу.