UA / RU
Підтримати ZN.ua

The Washington Post: У Путіна є три "українських сценарії", і всі вони небажані для Заходу

Західні ЗМІ відзначають, що Путін просуває план децентралізації, який дасть російськомовному сходу стільки влади, що Росія отримає, по суті, право вето в українській політиці.

У той час як російські агенти проникають у Східну Україну за підтримки приблизно 40 тис. військовослужбовців, розміщених уздовж кордону, Білий дім бачить, що 3 обмірковує три сценарії, і всі вони небажані для Заходу, пише The Washington Post.

1) Діючий уряд України зробить крен у бік Москви. Цього тижня він дав зрозуміти, що зрушення в цьому напрямку можливі у зв'язку з заворушеннями у Східній Україні. Путін просуває план децентралізації, який дасть російськомовному сходу стільки влади, що Росія отримає, по суті, право вето в українській політиці.

2) Анексія Східної України за моделлю Криму. Проросійські "демонстранти" у східних містах вже вимагають референдуму щодо приєднання до Росії.

3) Вторгнення під приводом громадянської війни у Східній Україні. Якщо чинна влада Києва піде на жорсткі заходи, Путін може скористатися цим як виправданням для військового втручання.

Американські аналітики вважають, що Путін навряд чи зважиться на вторгнення, пише The Washington Post. Він віддає перевагу видимості легітимності, і інстинкти колишнього розвідника підштовхують його швидше до таємної воєнізованої операції, ніж до перекидання танків через міжнародний кордон. Але російські війська підготовлені до тривалого перебування в місцях дислокації, що є тривожним сигналом: Путін не залишить загрозу силою, поки його вимоги не буде виконано, йдеться у статті.

Стратегія Барака Обами полягає в тому, щоб змусити Путіна заплатити за свій авантюризм у тривалій перспективі. Якщо російський лідер не зробить швидких кроків з деескалації кризи, США здійснять заходи, які можуть в найближчі роки істотно послабити Росію. Серед цих заходів можуть бути санкції щодо російського експорту енергоносіїв і зброї, розміщення американських військ НАТО в країнах Балтії, зусилля зі скорочення залежності Європи від російського газу, повідомляє автор статті.

"Завдання Обами зараз полягає в тому, щоб переконати союзників і супротивників, що він готовий відстоювати підтримання міжнародного порядку. Якщо він не продемонструє цю готовність, Путін продовжить свої дії", - підсумовує оглядач Девід Ігнатіус. !zn

Читайте також:

Путін заявив Обамі про "недопущення кровопролиття" в Україні

Держдеп США опублікував спростування чергових 10-ти "помилкових тверджень Росії по Україні