UA / RU
Підтримати ZN.ua

The Washington Post: Агресивна політика Путіна – це спосіб компенсувати втрату впливу на світовій арені

Все, що завдає шкоди Заходу – перемога в очах Путіна.

Росію звинувачують у значній кількості кібератак. Десь під «брудом правлячого злочинного режиму» залишається велика багатостраждальна російська нація. Що стосується Росії, то дві речі завжди були правдою: її неможливо завоювати, і вона ніколи не була керованою. Жодна нація не постраждала більше, щоб дати відсіч загарбникам. Князь Олександр Невський пожертвував тисячами людей у ​​кровопролитній битві. Мільйони росіян були покладені в стіну людських жертв, збудовану проти Гітлера, пише The Washington Post.

Але при всій цій незламній силі російський народ ніколи не був настільки сильним, щоб вимагати справедливого уряду.

Протягом двох десятиліть президент Росії Владімір Путін демонстрував свою прихильність до націоналізму, використовуючи суперечливі методи управління країною, подекуди оминаючи при цьому норми закону.

"Жодна країна не озброїла свої кіберможливості настільки злісно і безвідповідально, як Росія, безтурботно завдаючи безпрецедентного збитку для досягнення невеликих тактичних переваг і задоволення власних суперечливих інтересів", - за словами помічника генерального прокурора США Джона Демерса.

Як виглядає злочинний режим у дії?

Згідно з обвинувальним висновком федеральної прокуратури США, серед численних хакерських атак вибраного загону «хакерів Путіна» були різні диверсійні дії проти Зимових Олімпійських ігор 2018 року в Південній Кореї. Навіщо атакувати Олімпіаду? Нібито Росія хотіла помститися після того, як її спортсменам не дозволили брати участь у змаганнях під її національним прапором. Однак, російські спортсмени стали об’єктами «допінгового скандалу».

Іншими словами, росіяни атакували Олімпіаду, бо не змогли взяти участь в ній через власні спроби шахрайства. Виглядає як нашарування одного злочину поверх іншого - це все одно, що мафія спалює магазин після того, як власник відмовляється платити за захист свого магазину.

Але на цьому Путін не зупиняється, стверджує обвинувальний акт. Федеральна прокуратура США вважає, що той самий «елітний підрозділ російської кіберармії», який нібито проводив кібератаку на Олімпійські ігри, брав участь у впливі на перебіг американських виборів 2016 року.

Також хакерів Путіна звинувачують у відключенні електроенергії для сотень тисяч українців зимою. Хакерам інкримінують перешкоджання розслідуванню ймовірного отруєння Росією колишнього шпигуна Сергія Скрипаля. Загін хакерів нібито втручався у вибори президента Франції.

Також Росію звинувачують в тому, що її групи хакерів здійснюють систематичні кібератаки на уряди різних країн, неурядові організації та приватні корпорації; жоден аспект кіберзлочинності не проходить без уваги російських хакерів.

Вони практикують те, що визначається як партизанська війна проти світового правопорядку.

Який вплив може мати обвинувальний висновок США, важко передбачити. Навряд чи Путін заарештує та передасть обвинувачених; широкомасштабні міжнародні санкції зазвичай мали мінімальний вплив на російський уряд.

Путін сповідує ідеологію «класичного російського царизму», і готовий піддавати свій народ будь-яким труднощам, необхідним для збереження власної влади. Путін вважає, що західний культурний та економічний вплив - це своєрідне вторгнення XXI століття, і він готовий витримати всі санкції, та завдану ними економічну шкоду, для досягнення «більшої мети» - позбавлення сили своїх конкурентів.

Все, що завдає шкоди Заходу – це перемога в очах Путіна.

Ситуацію погіршує й те, що чинний президент Сполучених Штатів - країни, яка завжди виступала за дотримання світового правопорядку, зараз, здається не розуміє, що саме замислив його російський колега.

"Росія, Росія, Росія", - скаржиться американський президент Дональд Трамп щоразу, коли піднімається тема «кібервійни Путіна». Трамп приватно зустрічається з Путіним. Трамп говорить з Путіним по телефону. Трамп повірив Путіну на слово, тоді як не сприймає попереджувальних повідомлень розвідувальних служб Америки.

У своїй книзі "Нова карта: енергія, клімат і зіткнення націй" економіст-історик Деніел Єргін аналізує суперечливу поведінку Путіна. Незважаючи на розкішні людські активи Росії, країна залишається залежною від сировини, особливо нафти та природного газу. Зростання Сполучених Штатів як провідного виробника енергії, плюс екологізація основних європейських споживачів газу Росії призвели до зниження цін на паливо. Політика Путіна зробила російські компанії більш залежними від держави і розширила роль уряду в національній економіці «Погана поведінка» Путіна - це його спосіб залишатися актуальним на світовій арені, попри хронічно слабку економіку Росії, резюмує видання.