Британська газета The Guardian присвятила редакційну статтю державному візиту президента США Дональда Трампа до Великої Британії, який намічений на червень цього року. Видання вважає, що візит - велика помилка, і главу Білого дому слід "тримати на відстані, а не запрошувати на вечерю до королеви Єлизавети II".
"У Великої Британії і США - особливі стосунки, засновані на спільній історії та ідеалах. І все ж Дональд Трамп унеможливлює їх розвиток. Він не друг цієї країни.... Він небезпечний брехун, якого расисти і жінконенависники вважають одним з них. Трампа слід тримати на відстані, а не запрошувати на вечерю з королевою", - йдеться в матеріалі.
Газета вважає, що Трампу все одно, що думає Велика Британія або будь-який інший союзник США. Про це свідчить, наприклад, спонтанне виведення військ США з Сирії, про який союзників не попередили.
Під час останнього візиту Трампа до Лондона йому довелося уникати відвідування центру міста через масштабні акції протесту проти його приїзду. На цей раз, пише видання, йому доведеться робити те ж саме.
"Трамп справляє враження руйнівника, а не захисника демократії. Надання йому платформи у Вестмінстері не допоможе дипломатії", - резюмує The Guardian.
Напередодні Букінгемський палац підтвердив підготовку до державного візиту Трампа до Великої Британії. Прем'єр-міністр Тереза Мей обіцяла Трампу держвізит після його обрання у 2017 році, однак дата не була призначена. Президент США і перша леді Меланія зустрічалися з королевою Єлизаветою II в Віндзорському замку в ході робочого візиту до Британії в липні 2018 року. Та поїздка президента США була відзначена демонстраціями його супротивників у Великій Британії: в Лондоні, Единбурзі та інших містах тисячі демонстрантів вийшли на вулиці, щоб висловити незадоволення.
Учасники акцій протесту 2018 року - група "Зупинити Трампа" пообіцяли знову мобілізувати "величезну кількість ресурсів" у відповідь на візит.
Державний візит - офіційний візит глави держави, зазвичай він проводиться на запрошення королеви, яка діє за порадою уряду Великої Британії. Такі візити організовується за важливих приводів, це не просто церемоніальні справи. Держвізит має політичну мету, в ході зустрічей уряд просуває національні інтереси Великої Британії.
Королева виступає в якості офіційного господаря на час візиту гостей, і ті зазвичай зупиняються в Букінгемському палаці або Віндзорському замку. Вона приймає одного або двох глав держав у рік. Відтоді, як Єлизавета стала монархом в 1952 році, вона прийняла лідерів 109 держав.