UA / RU
Підтримати ZN.ua

Терористичне угрупування «Ісламська держава» взяло відповідальність за ракетний обстріл аеропорту Кабула

Американській протиракетній обороні вдалось перехопити п’ять ракет, випущених в аеропорту.

У понеділок, 30 серпня, терористичне  угруповання "Ісламська держава" взяло на себе відповідальність за ракетний обстріл аеропорту Кабула, інформує «Європейська правда».

"З милості Всемогутнього Бога, солдати Халіфату націлили шість ракет "Катюша" на міжнародний аеропорт Кабула", – йдеться в повідомленні угруповання.

Представник США заявив, що 30 серпня американська протиракетна оборона перехопила п'ять ракет, випущених в аеропорт Кабула.

Повідомлялося, що ракети влучили у кілька місць в самому Кабулі. За словами прессекретаря Білого дому Джени Псакі, президент США Джо Байден поінформований про атаку, а також про те, що евакуація у зв’язку з цим не припинялась.

Як зазначалося раніше, вранці 30 серпня по аеропорту Кабула було випущено п'ять ракет. На думку американського чиновника, атаку провели бойовики афганського підрозділу терористичного угрупування "Ісламська держава".

29 серпня, США завдали авіаудар по автомобілю, в якому знаходилися декілька терористів-смертіків ІГІЛ, перш ніж вони змогли нанести удар по американській військовій евакуації в аеропорту Кабула.

За словами представника терористичного угрупування "Талібан", яке захопило владу в Афганістані, Забіхула Муджахида, удар США був спрямований на терориста-смертника, який був за кермом автомобіля, завантаженим вибухівкою.

Читайте також: Деякі демократи в Конгресі дистанціюються від Байдена через Афганістан – Axios

Нагадаємо, 15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану. 

Таліби заарештували експрезидента Афганістану Хаміда Карзая, який вів з ними переговори про перехідний уряд, заборонили музику, і заборонили жінкам працювати і навіть з'являтися на вулицях без бурки і без супроводу чоловіка.

Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Керівництво взяли на себе віце-президент Афганістану Амрулла Салех і син легендарного командира моджахедів Ахмад Масуд.

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статтях Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?»і«Перемога «Талібану» в Афганістані: хто програв насправді», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.