UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тереза Мей виступила категорично проти другого референдуму щодо Brexit

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей відкинула ідею відмови від Brexit і всі альтернативні пропозиції.

Незважаючи на те, що більшість депутатів парламенту Великої Британії наполягають на другому референдумі, прем'єр-міністр Тереза Мей відкидає будь-які спроби вийти з глухого кута, в який зайшли правлячі кола.

Як відомо, в британському парламенті знову був, хоча і досить формально, поставлений на голосування проект договору про вихід з ЄС. Його депутати очікувано відкинули і запропонували альтернативні плани угоди, в тому числі новий референдум або подовження дати виходу Британії з Європейського союзу. Однак прем'єр-міністр залишилася непохитною і заявила, що ніяких переголосувань не буде, так само як і відмови від Brexit. Вона вважає угоду про відкликання єдино правильним рішенням і пропонує підтримати саме її, повідомляє 23 січня BBC.

"Рішення залишається колишнім - угода, без угоди або без Brexit", - сказала Тереза Мей. При цьому вона абсолютно не згадала про те, чи готова піти у відставку, у разі неможливості вирішити тупикову ситуацію, яка може обернутися катастрофою для країни.

Лідер лейбористів Джеремі Корбін звинуватив її в тому, що вона не бажає сприймати будь-які інші варіанти Brexit, такі, наприклад, як план лейбористської партії щодо створення митного союзу з ЄС.

Нове голосування щодо проекту договору про вихід Британії з ЄС призначено на 29 січня. Мей пообіцяла, що у той час, що залишився, проведе переговори з усіма партіями, а потім з Брюсселем.

Згідно з чинним законодавством, Британія зобов'язана вийти з ЄС 29 березня, незалежно від того, чи була укладена угода. Рішення про вихід було прийнято на референдумі в червні 2016 року, коли за нього проголосували 52% громадян Великої Британії.

Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр Британії Тереза Мей у понеділок, 21 січня, представила в парламенті країни свій "План Б" щодо Brexit - виходу країни зі складу Європейського Союзу; суть нового плану полягає у відновленні переговорів з Брюсселем щодо прикордонного контролю між Північною Ірландією і Республікою Ірландія.