Теракт в Берліні став новим і жорстким викликом для німецького канцлера Ангели Меркель, пише Антон Трояновський на сторінках видання The Wall Street Journal.
Імміграційна політика німецького канцлера поставлена під сумнів після теракту в Берліні. Для Меркель це переломний момент.
До ранку вівторка, 20 грудня, баварський прем'єр Хорст Зеєхофер заявив, що настав час переосмислити імміграційну політику канцлера. "Ми зобов'язані зробити це заради жертв", - сказав він. До полудня, сама Меркель визнала політичні наслідки нападу.
Через кілька годин після цього німецький канцлер повідомила про затримання поліцією підозрюваного пакистанця, який перебував у Німеччині в статусі біженця. Проте пізніше за відсутністю доказової бази цього чоловіка відпустили.
Але, як підкреслює оглядач, швидкість, з якою розвивалися дебати навколо імміграційної політики, показала, наскільки популярність канцлера вразлива, незважаючи на її 57% рейтинг підтримки протягом 9 місяців цього року.
На думку політолога з Вільного університету Берліна Оскара Нидермайєра, позиція німецьких виборців стала набагато більш "гнучкою", ніж раніше. Тому, така подія в Берліні, може суттєво вплинути на їх думку, вважає він.
Меркель посилила свою спочатку ліберальну політику щодо біженців в останні місяці. Вона пообіцяла прискорити депортацію прохачів притулку, кому було відмовлено в наданні притулку, і запобігти новий приплив мігрантів. Як вважає автор, саме цей крок, можливо, допоміг її рейтингу піднятися останнім часом. "Ми були наївні", - говорить житель Берліна Крістіан Хуглер. "Все буде тільки гірше. Чим більше біженців і мігрантів прибувають, тим більше це буде розтягувати "тканина" німецького суспільства", - сказав він.
Громадська ворожнеча між Меркель і Зеехофером вже додала проблем раніше канцлеру, що і показали раніше опитування громадської думки.
Представник консервативної партії "Альтернатива для Німеччини" Маркус Претцель Меркель звинуватив у трагедії, яка, за його словами, стала результатом її політики відкритих дверей щодо мігрантів.
Деякі політики в Берліні кажуть, що поки Меркель виступає з промовами, і має намір в четвертий раз стати канцлером, теракт в Берліні може змінити колишній "розрахунок", йдеться в статті. "Це може бути сценарій, якого багато хто побоювався", - резюмував Нідермайєр.
Повідомлялося, що поліція Німеччини почала пошук вихідця з Тунісу. Його підозрюють в участі в теракт на різдвяному ярмарку в Берліні.
Раніше стало відомо, що "Ісламська держава" взяла на себе відповідальність за теракт на різдвяному ярмарку в Берліні.
Увечері в понеділок, 19 грудня, близько 20 години за місцевим часом вантажівка в'їхала у натовп людей на різдвяному ярмаркубіля Меморіальної церкви кайзера Вільгельма в Берліні. Вантажівка врізалася в натовп на швидкості 60-80 км/год і, давлячи людей і руша торгові намети, проїхав від 50 до 80 метрів.