UA / RU
Підтримати ZN.ua

Темпи санкцій США щодо Росії збережуться – Держдепартамент

Основну увагу буде приділено фінансам та технологіям.

Сполучені Штати працюють із союзниками та партнерами, щоб швидко покласти на Москву серйозні економічні витрати через «фіктивні» референдуми, проведені Росією в окупованих регіонах України, йдеться у підготовлених коментарях голови відділу координації санкцій Держдепартаменту США у середу.

Джеймс О'Брайєн у свідченнях, підготовлених для сенатського комітету з міжнародних відносин, сказав, що він очікує, що темп оголошення адміністрацією Байдена санкцій щодо Росії в середньому кожні шість тижнів збережеться, оскільки Вашингтон продовжує приділяти увагу вузьким місцям у російській економіці та її ланцюжку постачання військових.

«Пакетів буде більше. Ми працюємо над новими санкціями», — сказав О'Брайєн комітету.

"Все на столі", - сказав він, додавши, що Вашингтон зверне увагу на фінансовий сектор та високі технології, особливо для експлуатації енергії та порушників прав людини, передає Reuters.

У середу Москва опублікувала так звані підрахунки голосів, що свідчать про підтримку приєднання до Росії у чотирьох частково окупованих регіонах, після чого Київ та Захід засудили незаконні фіктивні референдуми, проведені під прицілом.

Читайте також: WSJ: США готують санкції проти системи «Мір» і ключових фінансових агентств Росії

Сполучені Штати ввели кілька траншів санкцій проти Москви після вторгнення Росії в Україну в лютому, внаслідок якого міста перетворилися на руїни, а тисячі людей було вбито або поранено.

Але сенатори вимагали від О'Брайена та Елізабет Розенберг, помічника міністра фінансів боротьби з фінансуванням тероризму та фінансовими злочинами, санкцій США проти російського енергетичного сектору.

Вашингтон та його партнери з «великої сімки» заявили, що встановлять верхню межу цін на російську нафту, але утримуються від прямого нападу на великі російські енергетичні компанії через побоювання щодо цін на енергоносії та пропозиції.

«Найбільше джерело твердої валюти, яке зараз має Росія, — це продаж енергоносіїв», — сказав Розенберг.

"Ми повинні зосередити свою увагу саме на енергетиці, щоб позбавити Росію цих доходів".

О'Брайєн попередив, що Індії, яка купує великі обсяги російської нафти, більше, ніж до вторгнення 24 лютого, настав час переглянути своє геополітичне позиціонування.

У той час, як закупівлі Індії були зі знижками, великі обсяги допомагали економіці Москви. Сполучені Штати та інші країни G7 сподіваються, що Індія приєднається до плану обмеження цін на російську нафту до грудня, щоб ще більше скоротити доходи Москви від експорту нафти, які допомагають фінансувати її військову машину.

О'Браєн також сказав, що Вашингтон продовжить роботу з Китаєм, щоб переконатися, що він розуміє санкції США та їх вплив на взаємодію Китаю з Росією.

Оскільки західні країни уникають Росії, вони наголошують на співпраці з Китаєм. Дві країни збільшили свою торгівлю і російські компанії почали випускати боргові зобов'язання в юанях.

Як повідомлялося, Єврокомісія сьогодні презентувала восьмий пакет санкцій проти Росії, який стосуватиметься понад 1300 осіб та організацій.