UA / RU
Підтримати ZN.ua

Техкомпанії США боролися проти санкцій, які забороняли їм працювати з ФСБ - Reuters

Обмеження заважали американським компаніям продавати електроніку в Росії.

В той час, коли спецслужби США у січні розслідували роль російської ФСБ у кібератаках під час президенських виборів, американські техфірми тихцем лобіювали ослаблення санкцій, які забороняли їм мати справу з російським відомством.

Про це Reuters розповіли джерела, поінформовані про деталі лобістської компанії американського бізнесу.

В грудні тогочасний президент США Барак Обама запровадив нові санкції проти Росії в якості покарання за втручання у президентську виборчу кампанію. Нові обмеження визнавали злочином будь-які ділові зв'язки з ФСБ Росії. Вашингтон звинувачував російську спецслужбу, а також ГРУ, в організації кібератак проти кандидата в президенти від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Москва заперечує ці звинувачення.

Нові санкції Обами мали великий вплив на продажі американських техкомпаній в Росії. За якоюсь таємною угодою, ФСБ виступало в якості регулятора, який затверджував імпорт в Росію будь-якої техніки, яка містить шифрування. А отже це стосувалося будь-якої складної електроніки на зразок комп'ютерів чи телефонів.

Читайте також: Сенат США вніс поправки в законопроект щодо санкцій проти Росії

Боячись втратити продажі в Росії, бізнес-групи, зокрема Американсько-російська бізнес-рада і Американська торговельна палата в Росії, зв'язалися з посольством США в Москві, а також з американським Мінфіном, Держдепартаментом і Департаментом торгівлі, щоб пролобіювати пом'якшення санкцій Обами. Ця Кампанія почалася в січні і закінчилася успіхом через кілька тижнів. Видання пише, що поки не відомо, які саме компанії брали в ній участь. Однак, зауважується, що серед них - американські технічні фірми, у яких є значна присутність у Росії.

Нагадаємо, що 14 червняСенат США проголосував за посилення санкцій проти Росії. Повідомляється, що американським компаніям і фізичним особам будуть заборонені угоди з російськими банками про надання фінансування більш ніж на 14 днів.

Разом з тим Палата Представників тимчасово відклала голосування по законопроекту, відправивши його на доопрацювання до комітету Конгреса у закордонних справах.

Міністерство фінансів США, у свою чергу, 20 червня внесло до санкційного списку ще 38 фізичних і юридичних осіб, причетних до збройної агресії РФ проти України.