UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тасманійські дияволи погубили популяцію пінгвінів на острові Марія в Австралії

У 2012 році невелику групу тасманійських дияволів поселили на острові на схід від Тасманії для збереження виду в рамках спільної програми урядів Австралії та Тасманії.

Переселення на австралійський острів Марія тасманійських дияволів призвело до загибелі 3 тисяч пар невеликих пінгвінів і ряду інших дрібних птахів, повідомляє ВВС.

Тасманійський диявол - найбільший хижий сумчастий ссавець вагою до 12 кг і розміром - 50-80 см.

Назву тасманійські дияволи отримали через звуки, які вони видають: морякам з Європи вони здалися надприродними.

З 1990-х років цих сумчастих хижаків став вражати інфекційний лицьовій рак, що поставив під загрозу існування виду. Пухлина передається через укуси і поступово розростається настільки, що тварини не можуть їсти і гинуть. Тому було вирішено створити колонію здорових дияволів на острові.

І хоча вчені з Університету штату Вашингтон заявили про те, що заразний рак, який вражає тасманійських дияволів, більше не загрожує цим тваринам вимиранням, групу тварин поселили на острові на схід від Тасманії для збереження виду в рамках спільної програми урядів Австралії та Тасманії.

Як зазначається, чисельність дияволів дійсно збільшилася, але з острова зникли 3 тис гніздових пар пінгвінів, а роком раніше повідомлялося про зникнення буревісників.

"Цілком очевидно, що дияволи надали катастрофічне екологічний вплив на фауну птахів на острові Марія", - доктор Ерік Велер, дослідник групи BirdLife Tasmania.

За словами експерта, такий результат недивний з урахуванням даних досліджень про проникнення ссавців на океанічні острови.

Читайте також: В Австралії вперше за три тисячі років народилися дикі тасманійські дияволи

Раніше вчені з Дослідницького центру молекулярної медицини заявили про те, що їм вдалося розгадати таємницю заразність раку тасманійських дияволів. До цього дослідники не могли пояснити того, яким чином лицьова пухлина одних тварин передається іншим.