UA / RU
Підтримати ZN.ua

Таліби заборонили своїм бойовикам святкувати перемогу в Афганістані, а цивільним носити зброю

Сьогодні з країни продовжують евакуйовувати консулів та іноземних громадян. 

Лідери "Талібану" не залишатимуться інкогніто, вони покажуть себе світові. Про це виданню Al Jazeera розповів представник екстремістського угрупування. 

"Поступово світ побачить усіх наших лідерів, не буде тіні секретності", —  заявив він. 

Високопоставлений чиновник розповів, що керівництво "Талібану" заборонило своїм бойовикам святкувати перемогу над афганськими урядовими силами, а мирним мешканцям користуватися зброєю - її потрібно здати. 

Тим часом служба безпеки повідомляє, що з Афганістану евакуйовано вже понад 2 тисячі дипломатів та інших цивільних осіб. 

"Ми продовжуємо працювати дуже швидкими темпами, зараз у логістиці немає збоїв, і ми змогли вивезти трохи більше ніж 2 200 дипломатичних співробітників, співробітників служби безпеки іноземних держав і афганців, які працювали в посольствах", — сказав він.

Читайте також: В Афганістані тисячі артефактів опинилися під загрозою знищення талібами

Після початку виведення військ США з Афганістану таліби розпочали наступ на країну. Закінчилося це тим, що 15 серпня терористи увійшли до Кабула, а президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну.

Через кілька днів таліби оголосили «амністію» по всьому Афганістану і закликали жінок приєднатися до їх уряду. Так терористи намагалися заспокоїти Кабул, де напередодні відбувався хаос в аеропорту, коли люди прагнули втекти з країни.

Після того, як столиця перейшла до влади "Талібану", тисячі афганців та іноземців намагаються залишити територію Афганістану.

Понад 60 країн на тлі останніх подій закликали тих, хто наділений владою в країні, забезпечити вільну евакуацію громадян з Афганістану. Лідери країн вимагають, щоб дороги, аеропорти та прикордонні переходи в країні залишалися відкритими. При цьому вони готові надати допомогу й афганцям.

В Афганістані залишилася одна провінція - Панджшер - яка не підкорилася талібам. Там 18 серпня вивісили прапор опору. Перший віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех приїхав в Панджшерську долину і оголосив себе президентом

Детальніше про ситуацію читайте в статті Олексія Їжака "Трагедія Афганістану: "Талібан" прийшов". Також про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні читайте у статті Миколи Замікули "Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?".