Таліби відмовилися в суботу, 28 березня, розпочати переговори з новою групою уряду Афганістану. На їх думку команда Афганістану з 21 людини створена без урахування усіх партій, пише Reuters.
Команду очолює Мазум Станекзай, ексглава безпеки та прихильник президента Ашраф Гані. Також до складу якого входять політики, колишні чиновники та представники громадянського суспільства. П'ять членів групи - жінки.
США, які усунули талібів від влади в 2001 році, у лютому підписали угоду про виведення військ з групою.
Але прогрес у переході до переговорів між бойовиками та афганським урядом був затриманий суперечкою між афганськими політиками, незгодою між талібами та урядовими звільненими в'язнями та можливим припиненням вогню.
Прес-секретар міністерства у справах миру Афганістану Наджія Анварі заявила, що позиція талібів є невиправданою, оскільки група переговорів виступила після широких консультацій між афганським суспільством.
Політичний конкурент Гані Абдулла не підтвердив, чи буде він підтримувати делегацію, що може бути важливим, враховуючи сильний вплив його табору на півночі та заході.
Прес-секретар Абдулли Фрейдун Хвазун заявив, що хоча оголошений список не є остаточним і є "думки, як його слід виправити", його не слід відкидати зовсім.
"Усі сторони, включаючи талібів, повинні намагатися не втрачати доступних можливостей для миру, нелогічно виправдовуючись. Таліби не повинні втрачати поточну можливість миру", - сказав він.
Раніше повідомлялось, що у столиці Афганістану, Кабулі відбулися відразу дві церемонії інавгурації президентів. Присягу склав діючий глава держави Ашраф Гані, якого раніше незалежна виборча комісія країни оголосила переможцем президентських виборів. Водночас президентську присягу приніс і прем'єр-міністр Афганістану Абдулла Абдулла, який також вважає себе переможцем гонки.
США, влада Афганістану і радикальний рух "Талібан" підписали 29 лютого в Досі угоду про перемир'я, спрямоване на те, щоб покласти край багаторічному кровопролиттю в Афганістані і дозволити американським військам повернутися додому після найтривалішої війни.
Детальніше про історичну угоду між США і рухом "Талібан", читайте в статті Віктора Каспрука "Дохаворилися" для ZN.UA.