«Талібан» у п'ятницю, 3 вересня, знову спробував атакувати провінцію Панджшер. І таліби, і «Фронт національного спротиву Афганістану», що протистоїть їм, повідомили про свої успіхи. При цьому обидві сторони підтверджують бойові втрати - важкі у противника і незначні у себе - але уникають конкретики щодо їх масштабів, передає TOLO News.
«Фронт національного опору» заявив, що таліби атакували провінцію з чотирьох напрямків, але не змогли просунутися вглиб. Згідно з повідомленням «сотні бойовиків вбито, поранено, взято в полон», а «десятки одиниць бронетехніки згоріли».
«Талібан», у свою чергу, стверджує, що успішно розвиває наступ не непокірний регіон з декількох напрямків.
Віце-президент Амрулла Салех записав відеозвернення, в якому спростував заяви пропаганди талібів.
«Спротив триває і триватиме. Я тут на своїй землі, заради своєї землі і захищаю її гідність», - написав Салех у Twitter.
Віце-президент розповів, що таліби заблокували гуманітарний коридор до Панджшеру і не пропускають цивільне населення, а також закликав ООН і міжнародну спільноту звернути на це увагу.
За словами Салеха, атаку «Талібану» підтримують Пакистан і терористичне угрупування «Аль-Каїда». Але офіційний Ісламабад цей факт не визнає.
Важкодоступна провінція Панджшер - єдиної провінції Афганістану, що не визнає владу талібів. TOLO News повідомляло, що «Талібан» перекидає в регіон додаткові сили та готується до масштабної атаки. Локальні атаки талібів 30 вересня захлинулися.
15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану.
Таліби заарештували експрезидента Афганістану Хаміда Карзая, який вів з ними переговори про перехідний уряд, заборонили музику, і заборонили жінкам працювати і навіть з'являтися на вулицях без бурки і без супроводу чоловіка.
Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Керівництво взяли на себе віце-президент Афганістану Амрулла Салех і син легендарного командира моджахедів Ахмад Масуд.
Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статтях Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?»і «Перемога «Талібану» в Афганістані: хто програв насправді», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.