UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Талібан" оголосив своє бачення відносин зі США після перемоги Трампа

"Талібан" закликав Трампа урегулювати конфлікти на Близькому Сході.

Таліби святкують третю річницю захоплення влади в Афганістані / 14 серпня 2024 року

Таліби святкують третю річницю захоплення влади в Афганістані / 14 серпня 2024 року

Радикальний ісламістський рух "Талібан", який утримує владу в Афганістані з серпня 2021 року, висловив сподівання на "новий етап" у відносинах зі Сполученими Штатами після обрання Дональда Трампа на посаду президента.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ "Талібану" Абдул Кахар Балхі, слова якого цитує CNN.

Читайте також: Росія офіційно викреслює "Талібан" зі списку терористичних організацій - це вже тільки справа часу

Він розповів, що "Талібан" очікує від нової адміністрації США "прагматичного підходу", який би сприяв "відчутному прогресу" у двосторонніх відносинах. Речник підкреслив, що це дозволило б обом країнам "відкрити нову сторінку взаємодії", засновану на взаємній співпраці.

Балхі також нагадав про Дохійську угоду, укладену у 2020 році за попередньої адміністрації Трампа, в результаті якої США вивели свої війська з Афганістану. За його словами, цей договір ознаменував завершення двадцятирічної присутності американських військ у країні.

"Талібан" закликав Трампа до "конструктивної ролі" у врегулюванні конфліктів на Близькому Сході.

Читайте також: Лідери Талібану вводять жорстокі обмеження щодо жінок, але не щодо власних дочок

Прихід талібів до влади у серпні 2021 року призвів до несподіваного та хаотичного виведення західних військ із Афганістану, чим завершилась двадцятирічна військова місія США в країні. У вересні того ж року "Талібан" оголосив про створення жорсткого тимчасового уряду, до якого увійшли кілька колишніх в’язнів Гуантанамо, звільнених під час обміну полоненими у 2014 році.

Нагадаємо, коментуючи обіцянки Трампа "завершити війни", експерт Центру оборонних стратегій Олександр Хара у коментарі ZN.UA зауважив, що той фактично не зміг закінчити жодного конфлікту.