UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тайвань зафіксував рекордну кількість літаків Китаю, які брали участь у військових навчаннях навколо острова

Тайбей заявляє про ризики для регіону.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Міністерство оборони Тайваню у вівторок, 15 жовтня, повідомило, що напередодні зафіксувало рекордну кількість китайських військових літаків — 153, які брали участь у військових навчаннях навколо острова, пише Reuters.

Читайте також: Сі Цзіньпін повторив обіцянку про “возз'єднання” з Тайванем на тлі 75-річчя правління Комуністичної партії в Китаї

Пекін назвав одноденні навчання попередженням проти “сепаратистських актів” після промови президента Тайваню Вільяма Лая з нагоди національного дня минулого тижня.

За словами прем'єр-міністра Тайваню Чо Чжун-Тая, ці навчання не лише викликають занепокоєння острова, але й загрожують дестабілізацією регіону.

“Китайські навчання не лише впливають на сусідство Тайваню, але й на всі міжнародні навігаційні права, повітряний і морський простір, тому привертають увагу інших країн”, - сказав він.

У щоденному зведенні про військову активність Китаю навколо острова Міністерство оборони Тайваню заявило про 153 військові літаки — це перевищує показник понеділка, 14 жовтня, (125 літаків), який Тайбей назвав одноденним рекордом.

Згідно з заявою Міноборони острова, 28 із цих літаків перетнули серединну лінію Тайванської протоки, яка раніше слугувала неофіційним бар'єром між сторонами.

Іншими районами, де спостерігалася активність, були, зокрема, води біля південно-східного узбережжя (там розташована головна авіабаза Тайваню).

Також було зафіксовано 14 кораблів китайського флоту і 12 “офіційних” суден, повідомило тайванське міністерство, маючи на увазі кораблі берегової охорони й подібних “відомств”.

Китайські навчання викликали занепокоєння в США та їхніх союзників, а Пентагон назвав їх “безвідповідальними, непропорційними й дестабілізаційними”.

Читайте також: "Готові до бою": Тайвань заявив про китайські авіаносці біля острова

Останнім часом Пекін активізував військовий тиск на Тайбей. Китай вважає Тайвань своєю територією і ніколи не виключав можливості застосування сили для отримання контролю над островом.

Як свідчать результати нещодавнього опитування, більшість жителів Тайваню вважають, що Пекін навряд чи вторгнеться на острів найближчим часом, але бачать у Пекіні серйозну загрозу. Такі результати контрастують із попередженням голови Центрального розвідувального управління США, який минулого року казав, що лідер Китаю Сі Цзіньпін наказав своїм військовим бути готовими здійснити вторгнення на Тайвань до 2027 року.